| syd2 a întrebat:

Oracolul meu No 16. (despre dragoste)
http://s16.postimg.org/mfuoevbwl/erw.jpg
1. Ce pentru Dvs înseamnă dragostea?
2. Care vă sunt indiciile dragostei?
3. Vă place să iubiți?
4. Ați iubit vreodata cu adevarat?
5. Vreți să fugiți de toată lumea pe o insuliță cu persoana iubită?
6. De câte ori ați iubit?
7. Considerați dragostea ca ceva important?
8. Ați fi gata să renunțați la tot ce aveți pentru ca să fiți lângă persoana care o iubiți?
9. Cînd ați plâns ultima dată din cauza iubirii?
10. Cât de nasoală e dragostea pentru voi? În procente.
11. La câți ani ați avut prima relație?
12. Vă place 50 Shades of Grey("N")? A fost o glumă nereușită
așa-i?
13. Vreți ca persoana iubită să vă fie monstru?
14. Ce caltități cele mai importante trebuie să aibă persoana iubită pentru Dvs? minimum 3.
15. Vă considerați o fire iubitoare?
*16* - Cam nasol oracolul dar nu am gasit altă tema de oracol.

Sper să fiți fericiți!

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

1.Dragostea reprezinta chintesenta umana in raport cu randuielile firesti
2.Indiciile sunt relative, totul depinde de felul de a relationa pe care-l poseda fiecare individ, indiferent de varsta.
3Iubesc fiecare element, fiecare particula atmosferica deoarece numai prin iubire un om se poate absolutiza
4. Iubesc TOTUL!
5. Iubirea este mai curand un proces de autosugestie, cei ce se iubesc au drept de viata si de moarte unul asupra celuilalt.De aceea, daca mi-ar cere sa merg pe o insula pustie, as merge, dar nu i-as impune nimic.
6 De o infinitate de ori,pana si pungasii care m-au lovit, eu i-am imbratisat, chiar si un melc, eu il iau de pe strada si il pun intr-un loc cu iarba, iubesc totul.
7 Dragostea este cenzura transcendenta care eternitizeaza sufletele fiecarei fiinte.Nu este doar importanta, ci primordiala
8.Da,as fi in stare de orice pentru ca iubind luciditatea mea se metamorfozeaza intr-un instinct pur care ma conduce catre a mea iubire
9 Plansul este specific uman, acesta elibereaza individul de durerile launtrice
10. Dragostea nu este ceva nasol, te rog sa reevaluezi intrebarea
11.Prima relatie a unui individ este la nastere, cu propria-i mama
12Am vizionat aceasta creatie, dar nu m-a impresionat nicicum. Posibil sa incerce sa manipuleze mintile tinere, in formare.
13.N-am inteles intrebarea
14 Iubind omul poate trece peste toate defectele partenerului, nu trebuie sa aiba sau sa nu aiba calitati
15 In raport cu ce?
16 M-am delectat cu acest oracol.Iti multumesc.Fie ca universul sa te apere, tinere.

| syd2 explică (pentru SergiuBoss11):

Te plac, esti un filozof asemenea lui Kant. Fie ca Dumnezeu sa te aiba in paza lui domnule Kant, aveti o gandire multilaterala, si ar fi minunat daca v-ati pune poza de profil, iti dau funda daca-ti pui poza de profil.Dar nu, oricum ti-o dau prea tare mi-a placut raspunsul.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru syd2):

Mersi! Sa stii ca m-am chinuit ceva ca sa gasesc cuvinte alese pentru a iti raspunde cat mai filosofic

| Aimee33 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Mate-info zici? big grin

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru Aimee33):

Meritam funda, nu?laughing

| Aimee33 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu incape indoială. "Te-ai băgat surugiu la cuvinte". happy

24 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Pe bune? Hai ca s-a gasit Blitz sa raspunda la asta rolling on the floor laughing

1.Totul sau nimic.
2.Adica? Ce fac eu ca sa imi dau seama daca cineva ma place? Ma uit cum se comporta cu altii si ma uit cum se comporta cu mine... e cel mai usor asa.
3.rolling on the floor Ma omori. N-am iubit in viata mea pe cineva pana acum. Doar parintii, da un copil isi iubeste parintii, se pune nu? smug
4.Nope.
5.Nope,doar in vacanta asta daca as avea "iubita"...
6. Vrei sa te iau iarasi cu parintii/rudele etc? Niciodata.
7.Am supravietuit pana acum si nu am nimic, nu? Poti sa traiesti si fara, nu e o problema prea mare, doar ca o sa devi cine stie ce mos ursuz si singur.
8. Am prea multe ca sa renunt la tot pentru ceva incert...
9. Niciodata rolling on the floor
10. 0% Nu e nasoala, din contra, doar nu am gasit persoana potrivita, atat!
11. Nici macar nu am avut 1...
12.Nu am vazut filmul
13. Monstru? In ce sens? Eu nu vreau o prietena "yandare"... acum depinde ce intelegi prin monstru. Daca e ca Yuno din Mirrai Nikki atunci mai vedem. Ma mai gandesc la asta rolling on the floor

14. Sensibilitate (+Toate calitatile mele, nu le enumar caci dureaza mult)
Dragoste
Loialitate
15. Dap.
16. Mie mi-a placut.

| syd2 explică (pentru RainmakerX):

Uh, ce ma mai enerveaza emoticonul "rolling on the floor", pur si simplu il "ador" day dreaming, dar e ok. Am avut in vedere monstru direct, cu aripi, coarne big grin

| KamaSutra a răspuns:

Ce tema draguta love strucklove strucklove struck
1. Fericire si tristete, in acelasi timp happysad
2. Of, prea multe de spus
3. Da happy
4. Da, si regret
5. Nu
6. O data si bine
7. Da, toti avem nevoie de dragoste
8. Nu inca
9. Acum vreo... o luna
10. 99%
11. N-am avut nicio relatie
12. Am vazut filmul, e plictisitoooor
13. Imi e deja
14. Inteligenta, amuzament si o inima calda
15. Prea iubitoare
16. Ba deloc, mie mi-a placut foarte mult, dragostea e o tema profunda

Niciodata nu se va intampla asta happy

| suităr a răspuns:

M-am uitat la iconul tău și m-am intristat rolling on the floor

| syd2 explică (pentru suităr):

Intrebare, de ce? Ai vazut si tu animeul soro?

| suităr a răspuns (pentru syd2):

Da,m8.

| raMLesS a răspuns:

1. Nimic, am inima împietrită nici iubirea nu intră laughing
2. Păi. e ca zebra de pe şosea
3. Nu, mi-e scârbă momentan.
4. Da, şi regret foarte mult, nu o să mai iubesc mult timp.
5. Nu. mai bine mă duc doar eu.
6. De 10.000 de ori.
7. Depinde.
8. Nu.
9. Niciodată!
10. 99,9%
11. Nu mă interesează, pur şi simplu. nu-mi pasă.
12. Nu
13. Nu.
14. Să ştie să facă pizza, să ştie să facă oral să ştie să facă vaginal.
15. Am fost :/
16. Ok
17. Şi eu sper să fiu fericit.

| syd2 explică (pentru raMLesS):

Semanam oarecum.

| VibeTrix a răspuns:

1. Dragostea inseamna ceva tare, dar si distrugere.
2. Nu stiu laughing) In e lene sa scriu tongue
3. Da
4. Da, mai ales parintii
5. Da
6. 2 ori
7. Da, foarte
8. Da
9. Acum 1 an
10. 50%
11. 13 sad
12. Nu stiu, da.
13. Nu!
14. Am doar una happy sa fie perfecta
15. Da
16. nu.a fost destul de tare.
bye

| syd2 explică (pentru VibeTrix):

In sfarsit mi-ai raspuns si tu la un oracol. Sper ca ti-au trecut lacrimile de acum un an.

| VibeTrix a răspuns (pentru syd2):

Da... putin. dar totusi nu era chiar o relatie.

| Mieeez666 a răspuns:

1-15= Bla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Dragostea este cel mai frumos sentiment care te face sa te simti cel mai bine, insa te si poate distruge.
2.Multe...
3.Da
4.Da
5.Da as vrea sa fug de toti, insa nu si fata de familie.
6.Doar de 2 ori dar am iubit cu adevarat.
7.Da
8.Da,insa nu si fata de familie.
9.Valentine's Day...
10.Cum sa fie nasoala? Dragostea niciodata nu este nasoala.
11.17
12.Nu am vazut filmul.
13. Exact asta mai lipsea...
14.Sinceritate,loialitate si... evident dragoste!
15.Da foarte mult.
*16*.E chiar foarte bun.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Uh, multumesc pentru critica pozitiva. La primul punct, bine spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1) Mă enervează subiectul ăsta.
2) Mă enervează subiectul ăsta.
3) Mă enervează subiectul ăsta.
4) Mă enervează subiectul ăsta.
5) Mă enervează subiectul ăsta.
6) Mă enervează subiectul ăsta.
7) Mă enervează subiectul ăsta.
8) Mă enervează subiectul ăsta.
9) Mă enervează subiectul ăsta.
10) Mă enervează subiectul ăsta.
11) Mă enervează subiectul ăsta.
12) Mă enervează subiectul ăsta.
13) Mă enervează subiectul ăsta.
14) Mă enervează subiectul ăsta.
15) Mă enervează subiectul ăsta.
16) Mă enervează subiectul ăsta.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Zombilica, mai moale terog.

| vaporwave a răspuns:

1 meh
2 faptul ca ma gandesc la persoana respectiva si cam atat
3 nu prea
4 da
5 nu
6 2-3-4
7 nu neaparat
8 da
9 saptamana asta dar nu cred ca-mi aduc aminte cand
10 70%
11 10 cred
12 nici macar n-am vazut filmul
da, a fost
13 adica?
14 cumpatat, sa aiba acelasi umor ca mine, grijuliu cred
15 nu

| syd2 explică (pentru vaporwave):

La 10 ani O_O, am 15 si n-am avut niciodata.

| HannibalLecter a răspuns:

3)Da
6)De 3 ori
12)Imi plac numai filmele cu mine
13)Da
15)Da