| rody5 a întrebat:

Ce ati prefera? sa iubiti si sa nu fiti iubit sau sa fiti iubit si sa nu iubiti? laughing

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Daca nu daruiesti iubire nu ai cum sa primesti. Iubeste ca sa fi iubit!

37 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Chiar daca unii nu recunosc, dar in adancul inimii fiecare tanjim dupa iubire!

| Flav a răspuns:

Anul trecut, pe vremea asta, iubeam si nu eram iubit. Sufeream mult, nici noptile nu puteam dormi.
Acum, s-a intors roata. Sunt iubit, dar nu iubesc. Si pe langa faptul ca ma simt prost, ma simt si mai sarac.
Ce-as alege acum din cele doua? As alege sa simt.

| rody5 explică (pentru Flav):

Cred ca inainte sa ne implicam intr-o relatie trebuie sa stim ce vrem de la noi si apoi de la altii.Respectiv sa ne iubim pe noi si apoi pe altii.
Iubiti-va mult! big grintongue

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Flav):

Chiar poţi suferi din cauza unei perechi de ţâţe? straight face

| Flav a răspuns (pentru Woodenpints91):

Tu vezi femeia ca o pereche de ţâţe. Eu mai vad si altceva la ea.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Flav):

"Pereche de ţâţe" e o exprimare de-a mea când fac referire la o femeie. Şi oricum, majoritatea merită tratate ca pe nişte perechi de ţâţe de care trebuie sa te descotoroseşti a 2-a zi.
Am avut şi eu destul fete la care am ţinut, relaţii lungi şi chestii de genul... însă atunci când una nu mai prezintă intereses pentru mine, sau îmi dă papucii, este clar că oricum nu ar fi meritat să-mi mai pierd vremea cu ea.
Când se termină o relatie, eu mă gândesc doar la chestiile mişto care mi s-au întâmplat pe parcursul acesteia, nu şi la chestiile mişto care probabil ar fi putut să urmeze. că nu-mi place să mă dezamăgesc singur.
Oricum, ştii tu...pleacă una vin mai multe. Lipsă nu o să ducem niciodată.

| Leocerba a răspuns (pentru Woodenpints91):

Asa zice frate-meu: "Lipsă nu o să ducem niciodată, pleacă una vin mai multe" dar stii cum e? Cu varsta te mai lasa vederea, ea e una tu vezi mai multe, ea pleaca tu crezi ca vine...si pentru ca lucrurile sa fie si mai anagramate, devii pretentios. Si mai pretentios. Nu te mai multumeste sa aiba o pereche de ţâţe. Si uite-asa, incet-incet, din Descotorositorul de ţâţe de-a 2-a zi, a ajuns un singuratic, frate-meu. Si n-ar fi o problema daca i-ar placea cu adevarat situatia asta...
Bine, am povestit un caz particular, nefericitul caz de frate-meu laughing dar asa zicea si el "Lipsă nu o să ducem niciodată"

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Leocerba):

Şi eu sunt destul de exigent când vine vorba de femei..doar că alcoolu îmi scade standardele şi la nevoie mă folosesc de el... să se bucure şi ălea mai naşpete.

| Leocerba a răspuns (pentru Woodenpints91):

Te simteam eu mai altruist, asa...
Diriga mea ti-ar fi spus imediat: branza buna in burduf de caine. Dar a murit. Nemaritata.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Leocerba):

Nasol. Măcar avea ţâţe mari?

| Leocerba a răspuns (pentru Woodenpints91):

Parca era mai frumoasa cand primeam note mari si era urata cand primeam note mici pe nedrept whistling

| Dumnezău a răspuns:

Eu nu vreau sa fiu iubit, vreau sa se recunoasca adevarul universal ce-l graiesc, sa mi se recunoasca maretia, sa fiu adulat, ca un Mesia veritabil ce sunt, sa fiu adulat.Inclinati-va mie, insignifiantilor!

| rody5 explică (pentru Dumnezău):

rolling on the floor)))))

| Dumnezău a răspuns (pentru rody5):

Ce-i de ras? Eu chiar asta vreau, pentru ca sunt Mesia adevarat, vocea popoarelor asuprite, si a celor ce au frica de a deschide gura, salvatorul acestei rase.

| rody5 explică (pentru Dumnezău):

happy ok, daca u zici big grin
Si care-i planul de salvare Dumnezaule? plss teell uusbig grin
Let us folow You!

| Dumnezău a răspuns (pentru rody5):

Planul de salvare incepe cu eliminarea a 85-87% din omenire.Sunteti prea inutili.Si dupa purificare, elevare spirituala simultana.Nu sunt Dumnezeu, sunt Mesia si Dumnezău, o adevarata salvare pentru omenire, daca ar dori cu totii sa ma asculte!

| rody5 explică (pentru Dumnezău):

Faci parte din aia Iluminatii?
mai ai rabdare pana dupa 21 declaughing

| Dumnezău a răspuns (pentru rody5):

Nu fac parte din Illuminati, nici din NWO, in fanteziile mele imi imaginez chiar contrariul. NWO e egal cu trecerea in sclavie a omenirii si anularii libertatilor ei, eu sunt iluminare, cunoastere, libertatel, si orice mai vrei tu-pozitiv-, pentru oameni.Si vezi ca 21. 12 e o prostie.

| rody5 explică (pentru Dumnezău):

Nu te cred!tongue Daca tu esti Mesia fa sa curga vin la robinete!big grin
Daca tot o sa murim, macar hai sa bem!big grin sa vezi atunci spitale pline! si-asa nu mai avem doctori.
eeeeeeeuuu zic ca un 50/50 e o idee bunahappy

| shadovv a răspuns:

As prefera un pahar de cola.

| Alyra a răspuns:

Bună!
Grea întrebare thinking
Și totuși. a doua variantă parcă pare mai puțin dureroasă. puppy dog eyes

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Ceau
Pai sincer as prefera sa fiu iubita si sa nu iubesc decat sa iubesc ca o proasta si celalalt sa-si bata joc.
Dar cel mai bine este sa iubesti si sa primesti iubire.
Succes!

| kaTTsu a răspuns:

Pl mea e o dilema mare, sunt confuz, cred ca mai bine ma duc la c*rve.

| IMC90 a răspuns (pentru kaTTsu):

+1, adevar ai grait laughing

| Hmmmm a răspuns:

Daca as iubi si nu as fi iubit, clar as suferi. Astept sa mi se dea ceea ce eu ofer. Plus ca, daca persoana respectiva nu m-ar iubi, ar purta pe umeri un calvar, stand langa mine frivola. Daca as fi iubit si nu as iubi, e aceeasi chestiune, atat ca lipsa sentimentului de iubire e pe umerii celuilalt partener. M-as simti aiurea, sa primesc si sa nu ofer la randul meu cele primite de mine. In situatia asta nu aleg nimic.

| foxsilver a răspuns:

Cand iubirea este reciproca, se termina tragic(vezi Romeo si Julieta, Tristan si Isolda, etc). Ideal ar fi ca unul sa iubeasca si celalalt sa se lase iubit, ca poate chiar nu poate iubi, e incapabil sa iubeasca. Dar, cel putin, cel care primeste iubire, sa aiba macar respect si recunostinta fata de cel care i-a oferit-o.
Din pacate, lucrurile nu stau chiar asa. Cel care este incapabil sa iubeasca, nu are nici respect si nici recunostinta, ranindu-l pe celalalt.Probabil ca acestea sunt nascute tot din iubire.
Eu nu-mi vad rostul pe pamant, daca nu iubesc!

| BiuL a răspuns:

Sa fiu iubita si sa nu iubesc haha mult mai bine decat prima varianta ca le-am incercat pe amandoua laughing

| SMarius a răspuns:

Sa fii iubit si sa nu iubesti, pentru ca iubirea se poate si induce, provoca! mai greu da e posibil happy

Răspuns utilizator avertizat
| CopilașTembel a răspuns:

Sa fiu iubita si sa nu iubesc deoarece daca ma iubeste atat de mult am sa-l iubesc si eu.tongue

| rody5 explică:

Am pus intrebarea asta pentru ca am observat ca fiecare ofera iubirea diferit si in general se ajunge la ideea ca unul este "iubit" si celalat "sufera din iubire". In cazul asta ce ati face? Ati continua sa stati in ipostaza celui care primeste "mai putina iubire" sau in a celui care "primeste mai multa iubire"?
ati prefera sa daruiti mai mult sau sa primiti mai mult? Sau v-ati incapatana pentru o iubire egala chiar daca va iubiti partenerul?hee hee

| ralusycretz a răspuns:

Daca iubesti si nu ti se impartaseste suferi tu, iar daca nu iubesti si esti iubita, sufera celalalt. deci, ori nu iubesti si nu esti iubit, ori iubesti si esti iubit! e cel mai bine. laughing

| AlinMarian95 a răspuns:

Sa iubesc si sa fiu iubit

| Stefanless a răspuns:

Cred ca este un sentiment destul de placut cand sti ca cineva te place... dar nu este la fel de frumoasa viata daca nu iubesti si tu la randu tau, deci cred totusi ca as alege sa fiu iubit dar sa si iubesc tongue

| nikoletha98 a răspuns:

Nici unastraight face
Pentru ca daca as iubi si nu as fi iubita as fi ranitaoh go on
Si daca as fi iubita si nu as iubi acea pers va fi ranita:-l
Daca exista varianta 3-Sa iubesc si sa fiu iubitahappy

| angusjay a răspuns:

E un raspuns greu....cred ca as prefera sa iubesc. E un sentiment frumos desi daca nu e impartasit, e greu de intretinut iubirea....insa e frumos sa iubesti!