| mario a întrebat:

Ati renunta la parinti pentru persoana iubita. daca v, ar spune el/ea sa fugiti in lume sa zic asa...sa fiti pe cont propriu

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

La parinti oricum renunti mai devreme sau mai tarziu, cand alegi sa te indepartezi de ei. E destul de dureros pentru ei dar asta e cursul vietii.Nu as fugi de acasa in contextul in care nu am liceul terminat, o facultate nimicstraight faceIubirea nu tine de foamewinking

| Anca a răspuns:

Nu as renunta niciodata la mama mea ( doar pe ea o mai am ), pentru un barbat. As alege barbatul care nu mi-ar cere sa renunt la tot ce iubesc mai mult.
Oricum pe mama o vad destul de rar. o data pe an. Locuind in tari diferite... e ca si cand am renuntat demult la ea.

| Vizitiul a răspuns:

La parinti nu poti renunta niciodata, chiar daca ai sa pleci de langa ei.
Ii porti mereu un sufletul tau, oriunde ai merge si orice ai face.
Persoana care te iubeste nu ti-ar cere niciodata sa-ti lasi parintii pentru ea. O persoana care apeleaza la asa ceva, cu siguranta nu te iubeste.
O persoana care te iubeste nu-ti cere se renunti la ceea ce iubesti!

| AnonimA a răspuns:

Buna pai eu am vrut sa fac asta si dupa m-am gandit ca ii fac de ras p ai mei straight face

sh na nu cred ca daca te ti de capul lor nu o sa inteleaga ca "(ne iubim")

na luam o bataie bunalaughingsi tot cu el\ea ramanemlove struck

| Lovely a răspuns:

Nu cred.

| Lora a răspuns:

Am facut-o deja

| cosmina05 a răspuns:

Da pentru ca eu nu mai reprezint nimic pentru ai mei

| kidboo a răspuns:

Maikmea amurit de ceva timp.iti zic eu ca nu iti doresti sa ii lasi pentru cineva drag tie. pur si simplu o sa muriti de foamewinking

| zuzu_3768 a răspuns:

Niciodata! happy

| Диана a răspuns:

Nu. Chiar dacă nu mă înţeleg deloc cu ai mei, nu aş fugi cu cineva în lume. Până la urmă, tot acasă mă întorc când nu am bani. laughing

| roberta23 a răspuns:

De renuntat nu am renuntat la parinti, dar am fugit de acasalaughing au trecut 5 ani ai mei au trecut peste, noi santem fericiti ne-am casatorit, avem un bebe de 11 luni, e totul okbig grin