| TomyBrave2019 a întrebat:

O intrebare pentru cei ce au vazut Death Note.

Spoiler alert.

Am vazut pe Youtube cineva care spunea ca Light a devenit un Shinigami. Vorbea despre un episod care il arata pe Ryuk cu un Shinigami nou (care semana perfect cu Light). Acel episod este inclus in serial sau este separat?

4 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Este doar la final de serie, inclus in episoade. Este doar o speculare ca el ar fi. Adica ma rog... toti zic asta big grin

| TomyBrave2019 explică (pentru DoarBogdan):

Ma refeream la niste episoade care au fost mentionate intr-un video:

https://youtu.be/gdg36ZyXrcM

De la minutul 4 spune de un fel de continuare neoficiala, "Retellings of the original Death Note story", la aceea ma refeream cand am intrebat unde pot sa o urmaresc.

| 45BLEY a răspuns:

E doar o banuire nu se stie 100% scena o vezi la finalul seriei

| TomyBrave2019 explică (pentru 45BLEY):

Ma refeream la niste episoade care au fost mentionate intr-un video:

https://youtu.be/gdg36ZyXrcM

De la minutul 4 spune de un fel de continuare neoficiala, "Retellings of the original Death Note story", la aceea ma refeream cand am intrebat unde poate fi urmarita.