| anonim_4396 a întrebat:

Pe un gard stau 8 pasari.vine in vanator si impusca 4.cate pasari au mai ramas?

Răspuns Câştigător
| NobodyHeree a răspuns:

Din punct de vedere matematic: 8-4=4 pasari ramase
Din punct de vedere logic:Nici una, pentru ca toate si-au luat zborul la auzirea impuscaturii.

25 răspunsuri:
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Epic fail

| Bya132 a răspuns:

Niciuna, doar s-au speriat când vânătorul le-a împușcat pe celelalte

| Musique a răspuns:

Se aplica teorema lui Thales (stii ca ma bate), de unde rezulta ca AB=DC-AC(totul la patrat)de unde mai rezulta ca 8=4-4 (fara patrat)
pentru ca 4-4 este egal cu 0(zero) acesta este raspunsul meu happy
*yuhhu, va lua un 10 la mate(primul 10 )da petrecere*

| MasterOfDisaster a răspuns:

Au ramas 4 pasari moarte.:p

Răspuns utilizator avertizat
| NOBODY a răspuns:

*se uită în pantaloni și se gândește că e mai decent să nu răspundă*

| PastilăBă a răspuns:

Nici una!happy
Pentru că au zburat toate!
Muahahaaaa!

| Gumã a răspuns:

E veche.Niciuna :d

| bombănucleară a răspuns:

8,pentru ca avea gloante oarbe si avea arma cu amortizor.

| Kuzco a răspuns:

Niciunatongue

| レクス a răspuns:

Nici una.Vanatorul trage doar dupa una, dar celalalte se sperie.
(Am mai vazut intrebarea asta! http://i.imgur.com/qH0Bo.png )

| AnaEindragostita a răspuns:

Niciuna, 0 pasari pentru ca se sperie toate. rolling eyes

| Heii a răspuns:

Logic:Zero. Pentru ca celelalte s-au speriat si au zburat.
Matemetic:4.

| CutenessOverLoaded a răspuns:

Matematic,raman 4.
Logic, nu mai ramane niciuna, fiindca se sperie de impuscatura.

| ELLSSA a răspuns:

Au zburat.Ce sa mai ramana?happy

| dorikut a răspuns:

Niciuna... Toate au zburat datorita zgomotului inca de cand a impuscat-o pe prima (daca nu cumva a avut mitraliera sau a trans in linie ca sa prinda mai multe). laughing

| Diddy a răspuns:

Depinde...
Putem spune ca au ramas 4, pentru ca celelalte fiind moarte au cazut de pe gard.
Dar, putem zice ca nici una, pentru ca s`au speriat de impuscaturile alea.
Deci, in concluzie, 4 sau 0. tongue

| SerjRap93 a răspuns:

Nu are cum sa impuste 4 deoarece restul isi iau zboru dupa ce o impusca pe prima si ca sa-ti raspund la intrebare au ramas 7 doar ca nu mai stau pe gard

| Cici4Mici a răspuns:

4?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Zero. Ceva mai greu?raised eyebrows

| Andreealovechocolate a răspuns:

Nici una ca restul se sperie si pleaca

| IngerasCuCornitze a răspuns:

Nici una.

| IngerasCuCornitze a răspuns:

Nici una :d

| cosminutza_6633 a răspuns:

Zero (0)!

| Bute a răspuns:

"cate pasari au ramas?".nu se precizeaza unde au ramas sau cum, deci raspunsul este variabil, poate fi 4 (matematic), poate fi 0 (logic), poate fi 7 (cand a tras prima data restul au zburat) sau poate fi 8 (chiar daca ar fi impuscat 4, asta nu inseamna ca s-au evaporat, ci sunt 4 moarte si 4 vii, in total 8). Sper ca te-am ajutat happy.