| Simona101 a întrebat:

Stie cineva niste glume cu logica? Ceva de genul :
I : 5 pasari stau pe un fir de curent. Un vanator impusca una.
Cate pasari raman?
R : nici una. una moare si restul sa sperie si pleaca...

Răspuns Câştigător
| Shumy1 a răspuns:

Glume bune gasesti aici: www.glumepenet.com

17 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Cum a scos Mihai Viteazu' sabia din apa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-un acvariu sunt 4 pesti.
Se îneacă unul, cati pesti mai rămân?

| Elena_Mara_1977 a răspuns (pentru anonim_4396):

4 pentru ca nu au cum sa se inece. laughing)

| Simona101 explică (pentru anonim_4396):

Pesti nu se ineaca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A, am uitat de asta:

Daca ghicesti cate mere am la spate ti le dau pe amândouă.

| ksuper31 a răspuns:

Intr-un avion sunt 500 de scaune. Cade un scaun, cate scaune raman? Cine raspunde corect primeste vot di la mini.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ksuper31):

Si cum cade scaunul? Se deschide o trapa sub el si cade? big grin

| ksuper31 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu conteaza. Cumva. Din 500 de scaune, cade un scaun, cate scaune raman?

| Sava_Cristi_1999 a răspuns (pentru ksuper31):

Deci daca cade un scaun din avion inseamna ca avionul se prabuseste deci nu mai ramane nici un scaun deoarece cad toate cele 500 de scaune la prabusire!

| anonim_4396 a răspuns (pentru ksuper31):

500 fiindca nu ai precizat daca acel scaun cade din avion. Singura varianta este sa cada jos pe podea sau in capul unuia, depinde.

| ksuper31 a răspuns (pentru anonim_4396):

499 MA! Raman 499. Doamne fereste, era super simplu rolling eyes
Bun. Acum alta intrebare: Girafa se plimba plin padure iar deodata moare. Ce s-a intamplat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ksuper31):

Girafele nu stau in padure. De aia s-a inventat jungla

| ksuper31 a răspuns (pentru anonim_4396):

You're fu#king kidding me? Mai trebuie să îţi dau multe răspunsuri până să termin toată faza? Bine, bine, juglă. Ce s-a intâmplat cu girafa până la urmă? De ce a murit?