| Popa_George_1991 a întrebat:

Peste cateva zile merg la un prieten si vreau sa-i spun o gluma, dar nu stiu ce, ziceti-mi va rog o gluma foarte buna. funda

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Banc?

Eh poate e bun asta de ceva Cica un taran venea de la padure cu magarul incarcat cu lemne.Pe drum magarul se opreste.Omul se da jos si incepe : "Haide magarutule nu te opri acum, hai ca sunt obosit, hai sa ajungem acasa mai repede" zis si facut porneste magarul la care omul "magarutule vezi ca asta e prima greseala" mai merge ce mai merge si se opreste iar.La fel se roaga de el "Hai magarutule, hai ca mi-e foame, si tie iti este, mi-e dor de casa si de patut si tie la fel" porneste intr-un final magarul la care taranul "magarutule asta e a 2 a greseala" merge ce merge si ajung in fata portii cand sa intre in curte magarul se opreste din nou.Omul se da jos si zice asta e a 3 a greseala magarutule se duce in casa ia pusca si puf impusca magarul.Iese nevasta si incepe "Ai innebunit? De ce ai impuscat magarul? Ce ti-a venit?" si il cearta la care omul "Hai nevasta in casa ca mi-e foame si nu am chef de cearta, si vezi ca asta e prima greseala"

laughing

9 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ala bala, ce portocala faci?

| Leocerba a răspuns:

Ei, cum o fo? I-ai zis prietenului bancul de la Magnifico? Greit săcses?
Lasa ca s-a obişnui el...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soacra-mea a cazut in fantana minunilor, am fost asa de fascinata fiindca, eu credeam ca nu se intampla minuni.

| Aneurysm a răspuns:

Bună bună pa pa.

| OskarRM a răspuns:

Soacră-mea a fost la mare şi-a înghiţit un crocodil,crocodilu' a fost stricat, soacră-mea s-a întoxicat.

| Chriistos a răspuns:

Patent. O sa radeti.

| Adrian_Ion_1992 a răspuns:

Bula si Strula se cazeaza la un hotel cu 100 de etaje si camera lor e fix la etaju' 100.
La etaju' 25 Bula ii zice lui Strula:
-Strula...
-Taci mah!
La etaju' 50:
-Strula...
-Taci mah!
La etaju 75:
-Strula...
-Taci mah!
La etaju 100:
-Strula...
-Ce vrei mah?
-Am uitat cheia la parter!
Cobor ei sa ia cheia. La etaju 75:
-Strula...
-Taci mah!
La etaju 50:
-Strula...
-Taci mah!
La etaju 25:
-Strula...
-Taci mah!
La parter:
-Strula...
-Ce vrei mah?
-Tu nu stii de gluma?

| andreea20009525 a răspuns:

Banc

Tata lui Bula mergea mereu cand venea de la munca la un club de prostituate.Intr-o zi Bula il intreaba:
-Tata unde te duci tu mereu cand vi de la munca?
La care tata ii raspunde:
-Ma duc la cofetarie.
-Vreau si eu sa merg. zice Bula.
-Nu poti sa mergi ca tu ai mancat eu nu am mancat astazi. zice tata.
A doua zi bula iar intreaba.
A treia zi ce ii veni lui bula sa se duca si el acolo.
A ciocanit la usa.
Buna ziua mi-a zis tata ca e covetarie aici. zice bula.
-vrei sa iti dam unt pe paine. zise prostituatele.
-da.
prostituatele i-au dat 3 feli.
se duce bula fericit acasa.
-Tata, tata, am fost si eu la cofetaria aia care te duci tu.
-Ce ai facut acolo? intreaba tata.
2 LE-AM TERMINAT SI UNA AM LINSO.
laughing))

Întrebări recente