| Robertojvuhfig123 a întrebat:

Am o si eu o problema, peste cateva zile trebuie sa merg pana la o fata sa ne cunoastem.

Dar ea nu vrea sub nici-o forma sa iasa afara sa ma vada, i-am spus ca i-am luat un cadou si a spus sa il las in fata usi ca ea nu iese.

AM intrebat-o de ce? Si mi-a spus ca ii este rusine si ca nu stie de ce.

I-am explicat ca vreau sa o vad in calitate de prieten si atat, nu vreau sa o iau de sotie sau ceva gen...

Nu vrea sub nici-o forma si nu stiu cum sa o conving, va rog ajutati-ma, ce sa ii spun ca sa o conving?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Nu insista cu chestia asta. Las-o balta si asteapta. O sa te caute ea dupa aceea. Nu incerca sa o faci sa vada ca esti disperat sa o vezi.

4 răspunsuri:
| Deaad a răspuns:

Daca nu vrea, nu ii iei niciun cadou si o lasi in pace.
Simplu.
Nu e bine sa fii insistent ca e eenrvant.

| Horusss a răspuns:

Da-mi te rog mai multe detalii, ca sa imi pot face o parere mai exacta despre situatie.

| Robertojvuhfig123 explică (pentru Horusss):

O cunosc de 6 luni, de ceva vreme vorbim sa ne intalnim, ne intelegem perfect. Dar acum nu stiu de ce nu vrea...

| Androoshkey a răspuns:

Eu zic ca atunci cand se va simti pregatita sa va vedeti atunci o sa va intalniti. Plus ca daca v-ati cunoscut pe net e normal sa ii fie frica. Sunt multi care se prefac si e foarte periculos. Iar daca va cunosteati deja, poate este coplesita de faptul ca va veti reintalni si va fi jenant.
Eu zic sa nu insisti