| Angelworld a întrebat:

Intrebare intrebatoare! cine stie are funda din start!
Fiti atenti:
Acum cateva zile am vrut sa intru pe mess si cand sa ii scriu ceva unui prieten...surprizaaaa nu vad ce imi scrie dar nici ce ii scriu...
am incercat chestiile alea cu run nu stiu cum dar nu merg
sa nu spun ca am reinstalat messul de nenumarate ori
aa si nu vreau sa reinstalez windowsul asa ca HELPPPPPPP

Răspuns Câştigător
| yomanu a răspuns:

Eroarea aceasta este de la updateul de la flash player ( sau Adobe reader ) – unul din aceste doua softuri creaza un fisier ce genereaza aceste erori de afisare, iata rezolvarea :

Se deschide in stanga jos la start > run in care se va scrie regedit apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi, se da click pe
HKEY_CURRENT_USER, dupa care
Software, dupa care
Microsoft, dupa care
Windows, dupa care
CurrentVersion, dupa care
Internet Settings, dupa care se va sterge folderul
Zones cu click dreapta pe el si delete
Se inchide regedit si fara sa dai restart la PC sau sa instalezi/dezinstalezi ceva deschizi yahoo messenger si totul revine la normal

4 răspunsuri:
| andy_3286 a răspuns:

Intra pe linkul asta si vezi daca reusesti asa, http://www.videotutorial.ro/? p=1922, bafta;)

| Angelworld explică:

ITI MULTUMESC ENORM yomanu raman dator de o bere! daca ai vreo problema nu ezita cheama-ma

| spad3r a răspuns:

E de la conexiune mie problema mi se rezolva de la sine

| Angelina01 a răspuns:

Depinde de ce mess ai.eu am mss 10 si am patit odata o chestie asemanatoare, il dezinstalezi si il instalezi din nou, sau cel mai simplu instaleaza alta versiune de mess