| 六兆年と一夜物語 a întrebat:

Prima parte din DOAR UNUL.

Pentru mine, nimic nu are sens. Nu că ar fi avut vreodată, dar acum are mai puţin sens decât de obicei. Cred că nici pentru voi nu are sens. Aşa că mai bine vă explic.
Acum ceva timp, când îmi tăiam şi eu venele ca orice emo normal, a apărut ceva în oglindă. Ceva urât. Şi sunt sigură că nu eram eu! A început să scrie pe aburul de pe oglindă, cu literele întoarse, ceva de genul: "Hai să murim împreună", dar apoi am făcut hemoragie de la prea mult sânge care mi-a curs şi am leşinat.
Câdn m-am trezit eram înconjurată de copaci şi mă lingea un câine sau un lup sau o pumă sau ceva pe faţă.
Iar în acest moment stau cu Berry în braţe, adăpostită de ploaie sub un copac. De aceea zic că nimic nu mai are sens. Decât Berry, care nu am idee ce caută aici cu mine. Probabil mă iubeşte prea mult.
Fâs, fâs!
M-am întors din instinct în direcţia de unde se auzea. Văd... nişte picioare. Ridicându-mi privirea, am putut vedea o fată cu părul lung, blond şi ochi verzi. Purta o simplă rochie albă. Se uita la mine cu o privire speriată.
-Tu-
Am început eu, dar ea m-a întrerupt imediat.
-Şti... eu am sângele negru.
Ce?
-Vrei să ai şi tu sângele negru?
-Ăăă, nu, am răspuns, derutată.
-Atunci vrei să-l ai roşu?
-Îl am deja roşu.-
-Aa, da?
Apoi a tăcut şi nimeni nu mai zicea nimic. Ea stătea pur şi simplu în ploaie. Avea aceeaşi privire speriată. Când vorbise, vocea ei părea de copilă. Era udă toată, ca şi cum ar fi ieşit dintr-o piscină, şi nu vreau să zic ce se vedea prin materialul subţire care o acoperea. Era ciudată, dar foarte drăguţă. Însă eu niciodată nu am ştiut să comunic, deci nu am nici cea mai vagă idee ce ar trebui să fac acum.
-Cum te cheamă? întreabă ea, după o lungă tăcere.
-Ăăă, încercam să-mi aduc aminte. Miku, am răspuns.
-Eu sunt Unica.
-Doar Unica?
-Doar.
Apoi iar s-a lăsat tăcerea. Până când s-a oprit ploaia. din părul şi din rochia ei picurau stropi de apă. Mă uitam lung la ea şi încercam să-mi dau seam de ce se află aici, aşa că am zis să încep şi eu o conversaţie:
-Tu ce faci aici, în pădure?
Deodată, cerul începu să se întunece rapid (după ce că abia răsărise soarele). Acum nu mă mai privea cu frică, doar cu curiozitate şi bucurie. Începu să chicotească încet, într-un mod foarte drăguţ. Printre chicoteli, a reuşit să zică:
-Asta nu eu pădure.
-Huh!? Dar ce e?
-Locul, unde vom muri. Eu, tu şi toţi restul.
-Care restul? Mai e lume aici?
Mda... e adevărat că nu prea mi-a păsat de prima parte şi acum îmi pare cam rău.
-Adică restul ofrandelor. Apropo! Vrei să te violez înainte sau după ce te omor?

Cel mai probabil e un câcat. Dacă nu vă place, ziceţi şi nu mai continui. E doar o încercare. Dacă nu înţelegeţi ceva, întrebaţi.

29 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Era de așteptat ca tu să faci o poveste incredibilă și minnunată asemeni ție
puppy dog eyes

| Ashadow a răspuns:

Eu as vrea sa am sangele negru...
Si unghiile, dar nu si restul oaselor pentru ca ar fi ciudat sa ai dintii negri natural.

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru Ashadow):

Deci vrei şi tu să apari? confused

| Ashadow a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Nu chiar.

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru Ashadow):

Eu vreau să ştiu exact. Rămâne nu?

| Ashadow a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Da.Adica nu da vreau sa apar ci da ramane nu.Uf, adica da as raspunde daca m-ai intreba daca este adevarat ca nu vreau sa apar, dar din moment ce ai formulat altfel raspunsul e nu.
Ce e asa de complicat?

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru Ashadow):

Acum e şi mai complicat.
Dar înţeleg că nu te pun.

| 六兆年と一夜物語 explică:

Am uitat să zic (,) că dacă mai vrea careva să apară )înafară de cei care mi-au zis prima oară, vă voi băga pe toţi) să-mi ziceţi.

| ww2Totenkopf a răspuns:

Cam ciudat...Ma bagi pe mine si te bag si eu pe tine in urmatoarea mea poveste happy

| Naяutσ a răspuns:

Vreau si eu (-_-)''! Vreau rol de violator! devil

P.s: Interesant o.o

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Pai, e super!
O intrebare:si tu te tai?
O rugaminte:Vreau si eu puppy dog eyes

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru AℓℓeAℓℓexa):

O să apari. I-am notat pe toţi care mi-au cerut.
Şi nu, nu mă tai laughing Doar mă zgârii în ceva la pat pe picioare. Deşi m-am gândit uneori să-mi fac nişte mici zgârieturi. Ar arăta super alături de brăţara mea cu cranii şi cea cu ţinte. Oricum, nu ar fi nimic serios.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Incearca daca vrei. Apropo eu una, la inceput ma taiam la degete si nu ma durea asa de tare, iar cand vine vorba de cumparat o lama...e cam greu in ziua e azi. Si eu am una cu tine, este neagra si chiar mi se par destul de tari genul asta de lucruri.

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru AℓℓeAℓℓexa):

Şi mie, deşi nu prea vreau să par ceea ce nu sunt, dacă mă înţelegi o.O
Totuşi, nu prea aş avea curaj să mă tai prea tare. Doar mici zgârieturi, nimic serios.

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Inteleg big grin. Si inca o intrebare:Chiar asa arata Unica?

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru AℓℓeAℓℓexa):

N-am nici cea mai vagă idee.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi place. Gata, am zis. Sper sa te tii de cuvant si sa nu mai continui.

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru anonim_4396):

Sunt curioasă dacă măcar ai citit ceva (mai mult de 4 rânduri ÎNTREGI)

| anonim_4396 a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Am citit chiar tot si pot sa iti zic ca ai o imaginatie ciudata. Mai ales in ultima parte se vede chestia asta.

| єχcєєℓ a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Bine,dar tu le-ai citit pe ale mele?

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru anonim_4396):

Ideile mele sadice sunt ascunse după o înfăţişare drăguţă (iar asta se aplică şi în realitate). Dar sunt curioasă ce nu ţi-a plăcut thinking Ştiu că nu e tocmai comică, dar m-am gândit că simplul fapt că este horror (şi va fi şi mai horror) o să vi se pară comic.

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru єχcєєℓ):

Am citit-o pe prima, acum mă pregătesc de cealaltă (am avut o mică problemă 2 minute -mda, mică! îmi vine să urlu!-) şi nu am putut. Dar era greu să mă întrebi pe mess.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Prefer sa nu comentez, ca n-are niciun rost, dar iti dau o tema de gandire.
Atunci cand cel care scrie ceva zice despre ce a scris el ca cel (da, cacafonie) mai probabil e un (puncte puncte), inseamna ca lucrurile nu sunt tocmai in regula.

| 六兆年と一夜物語 explică (pentru anonim_4396):

Adică legate de povestea mea? Sau de mine? Sau de ideile mele? Nu o să fie niciodată în regulă, dar nu mi se pare neapărat un motiv pentru care să nu fie plăcută de cineva. Eu mă refeream la conţinutul poveştii, dacă aia v-a plăcut sau nu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 六兆年と一夜物語):

Tu cand ai zis "cel mai probabil e un câcat (am pus puncte puncte in loc de cuvantul asta) te refereai la poveste. Cel putin asa ma gandesc. Eu tot la poveste ma refeream atunci cand am zis ca nu-mi place. Pe tine nu te stiu deloc, asa ca n-am cum sa-mi dau cu parerea despre tine.

| TheKillerOfKillers a răspuns:

Vreau eu!