| skydriver a întrebat:

Sa presupunem ca astazi sunt 0 grade afara! Maine, vremea se incalzeste si vor fi de 2 ori mai multe grade decat azi! Ce temperatura va indica termometrul maine?laughing Tineti minte: vremea se INCALZESTE!
Spor!

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

Acuma depinde, nu neaparat cu matematica putem rezolva, dar zice "de 2 ori mai multe grade", pentru unii vor fi 2 grade, iar pentru altii 0.

8 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

0 normal. 0*2=0.

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

thinking 2 grade? big grin da sigur se incalzeste ca eu am inghetat big grin

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Ce conteaza ce temperatura va indica termometrul daca se incalzeste? Se incalzeste si gata...rolling on the floor

| viatadecacatt a răspuns:

0 gradelaughing

| pisoias29 a răspuns:

Ce intrebare straight face...eu cred ca tot 0

| m4them4tic a răspuns:

De obicei, prezentatorii/arele de stiri meteo nu se exprima precum ceea ce ai scris tu ci :"...Maine,vremea se incalzeste si vor fi CU 2 grade mai mult decat astazi"
Dar sa nu fac off-topic...cred ca tot 0 grade
0*2=0 din cate stiu eu(orice nr inmultit cu 0, ne da 0)

| alina_1192 a răspuns:

Pai vor fi tot 0 grade... daca spuneai ca are sa fie cu doua grade mai mult atunci era mai cald si erau 2 grade dar daca ai spus ca vor fi de doua ori mai multe grade atunci vor fi tot 0 grade.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si cum aflam care e raspuns pina la urma
?