| Dumx3 a întrebat:

Sallz TPU!
Cele mai amuzante si multe glume primesc funda! big grin

Răspuns Câştigător
| TiberiuFasole a răspuns:

Toate bancurile sunt scrise de mine, nu copiate cu CTRL+C si CTRL+V

1. De 1 aprilie, Mihai a vrut sa faca o farsa mamei sale:
-Mama! Tata s-a spanzurat in garaj!
Mama lui merge si cand ajunse nu il vedea.
-Pacaleala de 1 aprilie! Tata e spanzurat in pod.

3 blonde blocate intr-un lift. Ele tipara si, cum nimeni nu le auzea, una a zis ca a vazut ceva un film si scria ca trebuie sa strigam toate simultan, si incep ele:
-Simultan! Simultan!

100 de negri intr-un desert. Ei gasira o lampa magica care avea un duh care a zis ca le va implini orice dorinta, una la fiecare, primul vroia sa fie alb, al doilea la fel, pana la al 100-lea, cand si-a dorit ca toti sa fie negri.

O blonda gasise pe drum un duh care zise ca ii va implinii 3 dorinte, doar ca toate celelalte blonde din lume vor avea de 2 ori mai mult. Fata vroia sa aiba 1 casa de lux, un barbat, si dupa cand s-a gandit mai bine, ultima dorinta a fost sa o loveasca cat sa moara pe jumatate.

-La scoala profesoara vrea sa afle ce ar face fiecare daca maine ar fi sfarsitul lumii. L-a intrebat pe Mihai, a zis ca ar manca, l-a intrebat si pe George, a zis ca va trai din plin si se va droga, cand ajunse randul lui Ciel, el zise ca s-ar duce la frumoasa scoala, s-ar uita in notele lui din catalog, si si-ar da la toate 10.

Un copil a fost martor unui accident, un constructor a cazut de pe scara, politistul l-a intrebat cum a cazut, iar el a zis ca nu stie, dar ca stie ultimele lui cuvinte:
Ma, copilu ala, nu mai scutura scara ca te bat!

O fata nu se marita si avea 40 de ani. Prietena ei o intreba cand se va marita, asteapta printul care vine in BMW-ul auriu?
-Nu fata, stii, eu sunt de aia, nu conteaza culoarea BMW-ului.

-Alo, pompierii, casa mea a luat foc.
-Doamna, spuneti cum putem ajunge la dumneavoastra?
-Nu mai aveti masinile alea mari si rosi?

Mihai s-a pregatit pentru meciul Romania-Franta, a invatat peste 1000 de injuraturi in franceza.

-Barman, e o musca in bautura!
-Ce zgarcit! Cat poate sa bea o mica musca?

-Ciel, impotriva a ce te-a vaccinat?
-Impotriva vointei mele.

-Bula, tradu in engleza:
Pisica a sarit in apa si s-a inecat.
-Foarte simplu:
The cat pleosc pleosc in the water no more miau.

Am scris tot eu singur, nu am copiat. Am facut asta pentru tine, ca doar eu
scriu caligrafic!

| VibeTrix a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Nu sunt inventate de tine. Ori ca te-ai luat dupa altele.

| TiberiuFasole a răspuns (pentru VibeTrix):

Ma refer ca nu am dat Copy+Paste la toate glumele. Le-am scris cu tastatura mea, nu ma refeream ca le-am inventat eu.

| VibeTrix a răspuns (pentru TiberiuFasole):

Aaa...OK. Scuze

7 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Și cele mai neamuzante și puține glume ce primesc?

| Dumx3 explică (pentru LoveSleep):

Vot de nefolositor sad

| LoveSleep a răspuns (pentru Dumx3):

Ce păcat sad

| dragosbogdan001 a răspuns:

VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ.
VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ.
VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ.
VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ.
VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ.
VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ..VACĂ.
VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ.
VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ.
VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ. VACĂ.
Deja ştiu 4 lucruri despre tine:
1) Nu ai citit nici jumătate din "VACĂ"
2) Nu ţi-ai dat seama că una din ele era scrisă cu "B" (de la BOU)
3) Te-ai întors să te uiti care era scrisă cu "B" şi ţi-ai dat seama că ai luat ţeapă.
4) Acum zâmbesti, şi asta mă face să ştiu 12 lucruri despre tine:
1) Citeşti asta.
2) Eşti om.
3) Nu poţi pronunţa "P" făra să… făra să separi buzele
4) Tocmai ai încercat
6) Citeşti în continuare
7) Râzi de tine.
8) Erai aşa de ocupat să râzi de tine că ai sărit peste numarul 5).
9) Ai verificat dacă era vreun 5).
10) Tocmai ai râs din nou.
11) Inca râzi.
12) Acum te gândeşti pe cine vei plictisi cu asta… laughing este?