| GuBeeBăăi a întrebat:

spuneti-mi glume amuzante! Cele mai amuzante primesc funda!

Răspuns Câştigător
| bigsy a răspuns:

-Ma Gheo, ce e ala " lator"?
-Nah`, nu stiu mai Ioane, dar de unde ti-a venit?
- Pai a zis fiimiu ca si-a luat de la Bucuresti un " cal cu lator".

Erau odata doi impatimiti ai internetului:
- Uite ba! Ninge afara!
- Da link sa vad...

Erau odata niste nebuni, cazuti jos dupa ce s-a agatat pe tavan. Administratorul a intrebat de ce stau jos.
Ei: Pai e toamna. Noi sunt frunze cazatoare.
Doar 2 mai stateau agatati de tav.
Administratorul : Voi ce faceti?
Ei: Noi suntem conifere.

Sotia catre sot:
-Merg la vecina pentru 5 minute... Te rog sa mesteci in oala la fiecare sfert de ora!

Iubita: Iubitule, stii ce citesc in ochii tai?
Iubitul:Ce citesti iubita mea?
Iubita:Ca vrei sa te casatoresti cu mine...
Iubitul:Analfabeto!

Prin oceanul Pacific trecea un vapor. Unul dintre pasageri ii arata capitanului ca pe o insulita e un om zdrentaros, care sare si da din maini. Il intreaba pe capitan:
- Cine e tipul?
- Nu stiu, dar de cate ori trecem pe aici se bucura nespus.

O masina se loveste brutal de o caruta. In urma accidentului calul si carutasul sunt raniti destul de grav. Politistul vine la fata locului si vazand calul chinuindu-se, intr-un acces de mila, il impusca. Apoi se indreapta catre carutas cu pistolul in mana si il intreaba:
- Si dumneavoastra sunteti ranit?
- Nu, nu! Doamne fereste, asa de bine nu m-am simtit niciodata!

Badea Gheorghe este in tren. Calca o femeie pe picior.
Tipa : - Animalule!
Badea Gheorghe : - Te pomenesti ca tu ii fi vreo planta...

Un pitic catre farmacista:
-Dati-mi, va rog, o aspirina.
-Sa o impachetez?
- Nu! O rostogolesc eu.

Naufragiaza o corabie. Un pasager se apropie inot de capitan si-l intreaba:
– Capitane, cat avem de inotat pana la cel mai apropiat pamant?
– Trei kilometri.
– In ce directie?
– In jos!

Un patron catre altul:
- Cum de angajatii tai sunt mereu asa punctuali?
- Simplu: am 30 de angajati si 20 de locuri de parcare.

Un om merge la un centru de închiriat schiuri.
- Aveţi schiuri si clăpari mărimea 56?
- Ce mărime?
- 56.
- Dar la ce vă mai trebuie schiuri?

Funda te rog eu mult! Am pus si eu o intrebare. poate ma poti ajutat. pls.help me!

1 răspuns:
| bigsy a răspuns:

Imi dai te rog fundita?big grin
un mic cadouas ca de Craciun, ca poimaine e! si-ti dau si eu.happy
pun si eu o intrebare la nimereala si dai raspuns si funda e a ta.