| anonim_4396 a întrebat:

Imi spuneti si mie, va rog niste bancuri amuzante? Dar nu dinalea vechi, ci unele mai noi, nu foarte cunoscute. Multumesc! happy
Cel mai bun/cele mai bune bancuri primesc fundita!

12 răspunsuri:
| hamsterx a răspuns:

M-a sunat ieri o tipa: "Vino acum! Nu-i nimeni acasa." M-am dus. Nu era nimeni!
laughing sper sa-ti placa

| scumpikkk a răspuns:

Doua tipe fac nudism pe iarba, la un moment dat apare un taur, tipele o i-au la fuga. Dupa ce se obosesc bine cu taurul dupa ele, se opreste una si zice:Mai bine fac un vitel decat un infarct laughing

O cearta in familie, sotia il loveste pe sot, acesta se ascunde sub pat.Sotia incearca sa-l scoata afara:
-iesi!
-nu ies!
-iesi!
-nu ies!
-iesi!
-Auzi fa, cine e stapan in casa?
Daca am spus ca nu ies inseamna ca nu ies! laughing

Ce puteti face in caz de alarma atomica?
Va spalati bine, va pune-ti un rand de haine noi, si va indrepta-ti incet, incet spre cimitir.
-Dar de ce incet, incet?
-Ca sa nu creati panica rolling on the floor

- Domnule doctor imptenta te ia asa dintr-o data?
-Nu mai intai te lasa sa te faci de ras de vreo doua, trei ori...laughing

Doua batrane pe bancuta, intr-un cimitir
-Auzi tu cati ani ai?
-97.
-Pai si te mai duci acasa? :-J

Maria zice intr-o zi:
-Ma Ioane, zi-mi si tu mie o vorba calda ca de cand nu te-am mai auzit...
-Ion zice: -Marie, sa te arda focul rolling on the floor

Un tip se trezeste in cap cu o tigaie de la nevasta-sa
-Asta pentru ce e draga?
-Ce e cu numele Laura Johnson, scris pe biletul ala?
-A, e numele unui cal pe care am pariat. A doua zii, iarasi il loveste sotia cu o tigaie si mai zdravana.
-Asra pentru ce mai e draga?
-Te-a sunat calu? :-J

De ziua soacrei, Bula se prezinta cu un pachetel, intr-o mana si cu o pusca in celalta.
-La multi ani mama soacra! Ti-am adus o pereche de cercei de aur
-Multumesc ginerica, da cu pusca aia ce vrei sa faci?
-Pai de gauri in urechi nu ai nevoie laughing

sper ca ti-au placut

| AsU_2581 a răspuns:

Alo?! Ghicitoarea Mama Omida?
- Da, manca-ti-as!
- Ghici cine-i!

| AsU_2581 a răspuns:

-Barbate, am fost la doctor si mi-a zis ca is largita, da cinstita!
Tiganul se duce la doctor si intreaba ce are Piranda lui
-Pai, ce sa aiba, laringita si cistita!

| AsU_2581 a răspuns:

Un rrom statea in penultima banca si avea inspectie la scoala. Inspectorii se aseaza in ultima banca. Profesoara pune 1-2 intrebari, tiganul tot cu mana pe sus.In sfarsit il pune si pe el sa raspunda.
-Spune tigane si tu!
-Doamna, ce picioare, ce tate aveti
-Tigane cum iti permiti, nesimtitule? ai nota 2!
-Ba, astia cu inspectia, nu mai soptiti ba, daca nu stiti!

| wormy a răspuns:

Se duce Bula la prietenul lui Ghita care tocmai avuse un accident si era paralizat.

Dupa ce a ajuns la el, Ghita il roaga sa se duca in cealalta camera sa ii aduca sosetele.

Se duce Bula in cealalta camera si da de fetele lui Ghita:

− Fetelor, m-a trimis tatal vostru sa va f***.

Una dintre fete ii spune:

− Nu cred ca a spus tata asa ceva.

Bula deschide usa si striga:

− Ghitaaa, pe amandoua?

− Da, normal ca pe amandoua!

| カルメン a răspuns:

Alinuta o intreba pe mama sa:
-Mama, mama de ce tata e asa de chel?
-Deoarece are multa minte.
-Dar tu de ce ai asa mult par pe cap?
-Taci si mananca!

| カルメン a răspuns:

Tatal vine de la cresa cu copilul, mama îsi pune mîinele in cap:
- Ma, asta nu-i copilul nostru!
El, mirat:
- Ce importanta are, mâine tot la cresa îl duc!
sper sa te amuzehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un banc pentru tine.doi cocosi ieseau de la cinema. unul din ei zice:unde mergem? la carciuma sa bem o bere, sau la rotisor sa vedem gaini la pielea goala?

| pIsIcUtzA PuFoAsA a răspuns:

Ia fi atenta :A cazut unu dupa o schela, si singurul martor era un copil si cand vine politia si intreba de ce a murit omul el zice ca la pedepsit Dumnezeu si astia intreba de ce pentru ca a injurat da politaiu cica ce a zis... morti m-ati nu mai scutura schela rolling on the floor)))

| likotan a răspuns:

Geoana se pregateste sa candideze la presedentie in Laponia, oare de ce? Raspuns: Fiindca acolo noaptea tine 6 luni.