| beatleman a întrebat:

Salut, sambata dam o petrecere la un coleg(este ziua lui de nastere). Spuneti-mi niste bancuri! Dar sa nu fie clasicele care le stie toata lumea.As prefera cu bula si cu ardeleni.Ms.Cele mai amuzante primesc funda!

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Asemanarea dintre un urs panda si o virgina: amandoua sunt pe cale de disparitie.

Bula se duce la scoala si-i spune doamnei invatatoare:
- Da` ce bine aratati, doamna invatatoare!
Invatatoarea:
- Afara!
Se ridica Bula sa plece…
Invatatoarea:
- Nu tu Bula, clasa!

Bula il intreaba pe taicasau

-Tata ce-i aia ****?

-Sufragerie Bula.

-Tata ce-i aia p***a?

-Bucatarie Bula.

-Tata ce-s aia par pubian?

-Bani Bula…

Dupa o ora vine seful lui taicasau, Bula se duce si il pofteste in casa.

-Buna ziua poftiti intrati in **** mea.

-Bai nesimtitule, unde-i taicatu?

-In p***a numara par pubian ca a luat salariu.

Bula dupe ce implini 18 ani se duce la tasu si ii spune:

-Tata da-mi si mie bani sa ma duc la femei!

Tasu:

- Bula iti ajunge **** pana la cur?

Bula:

- Nu stiu tata stai sa vad.

Se duce bula la baie verifica. Nu ajunge si se intoarce la tasu.

- Tata nu imi ajunge

Tasu:

- Bula nu poti sa mergi la femei pana nu iti ajunge **** la c*r

Mai trece un timp se duce bula verifica si mirare ii ajunge!

Bula:

- Tata imi ajunge pana la c*r

Tasu:

- Atunci Bula, ce iti mai trebuie femei?

Bulisor fiind mic si curios se duce la tatal sau si il intreaba:

-Tata de ce avem la mana cinci degete?

-Mai, Bulisor hai sa iti explice tata: degetul mare il folosesti in caz de uiti sa te semnezi, apesi pe hartie cu el; ce-l de-al doilea il folosesti scobindu-te in ureche, in nas, na igienic; ce-l de-al treilea iti voi spune cand cresti tu mai mare…ce-l de-al patrulea iti pui verighete pe el cand te casatoresti, na cand iti iei femie; iar ce-l mic na, ce sa zic despre el e frumos, micut, n-ai tu treba cu el.

Veni vremea cand Bulisor se mareste si se duce la tatal sau si il intreaba care e treba cu degetul din mijloc, la care tatal:

-Mai, Bula o sa vina seara nuntii femeia o sa vrea o data, o sa i-o dai, femeia o sa vrea si a doua oara, o sa i-o dai, femeia o sa vrea si a treia oara la care tu o sa ridici degetul si o sa te bati cu el de cap spunandu-i: Esti nebuna la cap!

Il intreaba profa pe Bula:

- Mai Bulishor, ti-ai invatat tabla inmultirii?

La care Bula ii spune:

- Mai am o strofa, doamna profesoara!

Bula si cu Strula joaca carti in burta lui maicasa.

Bula:

- Ba eu nu mai joc.

Strula:

- Da de ce?

Bula:

- Ca sa uita chelu ala la noi.

-Bula ce fac copii in burta?

-Oare, doamna profesoara?

-Pai spune-mi?

-…. Croseteaza apa minerala intr-o sticla!

« Culmea gandului
in nisip… »
Olteanu si Ardeleanu

Voteaza:
1 2 3 4 5 69 voturi
Scris de ponorranch in Bancuri cu ardeleni

in compartimentul de tren un oltean si un ardelean
olteanul canta: " M-a facut mama oltean", la care ardeleanul "Iart-o doamne"!

Cum latra cainii in Ardeal?
-No daca-i musai: ham!

Doi ardeleni la oras, sunt cazati intr-un hotel la etajul 20, iar liftul nu merge. Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion catre Gheorghe:
- Gheo, am sa iti zic ceva…
- Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cand ajungem…
Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebuie sa-ti zic ceva…
- Lasa-ma Ioane, imi zici cand ajungem, acu lasa-ma in pace!
In fata usii, Gheorghe catre Ion, gafaind ca o locomotiva:
- Ia zi acum ce voiai sa-mi zici.
- Am uitat cheia la receptie!
Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.
- Lasa-ma in pace. Imi zici jos!
Alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe enervat il opreste. Ajung sleiti la receptie, Ion:
- Mai Gheo, tu chiar nu stii de gluma?

Langa un sat din Ardeal aterizeaza o farfurie zburatoare.
Autoritatile iau imediat masura de a anunta satenii despre acest eveniment si despre comportarea pe care trebuie sa o aiba daca intalnesc cumva un extraterestru.
"Dragi sateni, pe izlazul de langa satul nostru a aterizat o farfurie zburatoare. Daca din intamplare intalniti un extraterestru va sfatuim sa va pastrati calmul, sa nu incercati sa ii agresati in vreun fel, ba din contra, fiti prietenosi si incercati prin gesturi si putine cuvinte sa comunicati. Ca sa ii puteti recunoaste va informam ca extraterestrii sunt : MICI, VERZI, AU OCHII BULBUCATI SI MAINILE PANA LA PAMANT"
Spre seara, Gheorghe era la coasa. Si cum cosea el vede un "omulet" mic, verde, cu ochii bulbucati si mainile pana la pamint. Se apropie incet sa nu-l sperie si ii spune:
- Eu… Gheorghe… cosas… cosesc.
La care omuletul ii raspunde:
- Eu Ion padurar ma cac!

Un ardelean si un lepros stau in inchisoare. La un moment dat, leprosului ii cade o ureche… o ia si o arunca pe geam. Dupa un timp, leprosului ii cade nasul… il ia si il arunca pe geam. Dupa un timp, leprosului ii cade un deget… il ia si il arunca pe geam… Ardeleanul nu mai suporta:
-No, dupa cum bag de sama, ‘mneata vrei sa evadezi!

Un ardelean vine acasa mai devreme de la cimp si aude zgomote in dormitor. Se duce in fuga si-si gaseste nevasta dezbracata complet, intinsa pe pat, transpirata si gifiind…
- Ce-i, ma nevasta, ce ai?
- Am infarct, zice ea.
Ardeleanul da sa fuga afara sa cheme pe doctor, cind copilul lui de 4 ani zice:
- Tata, tata, unchiu’ Gheorghe este sub pat in pielea goala…
Ardeleanul fuge inapoi, ridica patura si-l vede pe Gheorghe sub pat dezbracat si zice:
- Pai bine, ma nenorocitule, nevasta-mea moare de inima si tu umbli ca un bezmetic prin casa in pielea goala de-mi sperii copilul?

1 răspuns: