| catalynx a întrebat:

Salutare TPU astazi imi propun sa demasc putin orasul Rasnov, am sa aduc cateva argumente si am sa postez aici marturia unui locuitor din acest oras care a avut curajul sa vorbeasca. Nu este o gluma, nu sunt aberatii ci este purul adevar.

Ei bine cei care ati vizitat acest oras v-ati format o impresie buna insa asta e partea de la suprafata a orasului. Rasnov nu este chiar ceea ce pare azi am sa va vorbesc despre partea mascata a orasului, orice locuitor simplu al orasului stie asta.

Politia Rasnov
Ce sa zic o adevarata coruptie se petrece in acest personal al poitiei Rasnov, daca ai pile la ei se baga, daca nu esti lasat balta. Politia Rasnov este de partea sectorului de tigani si a mafiei din Rasnov dovada find ca prea putin se baga cand tiganii sau mafioti comit vreo infractiune. Mafia este la putere in acest oras de ce zic asta? Pai simplu este un anumit agent politie care practic este membru al mafiei din Rasnov, el de asemenea este si de partea tiganilor. Daca cineva merge si face o declaratie impotriva lor acest agent de politie are grije sa-i informeze pe cei care au fost reclamati. De asemenea comandantul politiei Rasnov nu se baga si da ordine tuturor agentilor de politie Rasnov sa nu se bage, sunt sigur ca domnul primar Adrian Vestea stie de asta insa nu se baga. In momentul de fata in toata tara mafia este la putere, nu mai ai siguranta, poti fi omorat oricand, poti fi furat oricand daca nu ai pile la politie nimeni nu te ia in seama. Poate nu deschideam acest topic insa ca locuitor al acestui oras si eu am trecut prin necazuri cu tiganii si politia ca de obicei mi-a zis sa fac o declaratie insa va asigur ca dupa ce am depus aceasta declaratie nici in ziua de azi politia nu a luat vreo masura cu acei tigani.

Am simntit nevoia sa scriu acest articol pentru a informa lumea despre ce se petrece in acest oras. Ca sa nu fac topicul atat de lung am sa postez un link cu marturia acestui locuitor din Rasnov care a avut curajul sa vorbeasca despre asta. Va rog daca vreti sa lasati pareri despre asta si daca sunteti locuitori al acestui oras sa vorbiti aici liber si fara frica. Findca locurile publice informeaza tara despre ce si cum e bine sa nu va dati numele. O zi placuta

link marturie
http://www.ziarulatac.ro/corespondenta/mafia-din-rasnov

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Asa. Si? Care ar fi intrebarea ta?

| catalynx explică (pentru ardnaxur1961):

Am zis clar daca vreti sa lasati si voi parerea voastra personala in general despre coruptia din Romania.

| harciog a răspuns (pentru catalynx):

Nu sint cuvinte, nu intelegi?

| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

Hai frate... ti-au furat tie tiganii banii din casa si pulitiei i s-a rupt de marturia ta, nu? Ai venit sa postezi asta de nervi...asa este in toate orasele din Romania si nu numai cu pulitia, ci si cu spitalele, scolile si aproape toate institutiile publice.
Am avut si eu niste probleme in familie, ceva care a dus la un proces. Pulitia din Filiasi[Craiova] nici nu ne-a bagat in seama.Inculpatul era prieten cu cei din pulitie, asa ca a scapat.Anyway,aceeasi poveste in spitale. Daca asistentei nu-i dai pachetu' de ness si milionu' vorbeste cu tine ca si cu ultima prostituata.
La noi la scoala e o cifuta care are numai 10 ca tacs-o e politist.Si multe altele...nu esti singurul care are probleme de genul, intelegi?

| harciog a răspuns:

Esti inca mic cu dezvaluirile tale demonstrate doar de vorbe.Sa-ti explic ca am probe serioase despre ce se intimpla la Galatzi in sistemul economic si unei reporteritze pe care am contactat-o ii fluturau chilotii de frica?

| catalynx explică (pentru harciog):

Stiu ca ceea ce spun nu crede nimeni. Insa nu se poate spune ca asa ceva nu se intampla in Romania. Eu chiar vreau sa demasc Politia Rasnov insa nu stiu ce trebuie sa fac si unde sa merg.