| Denlove a întrebat:

Stie cineva un banc foarte amuzant? Nu conteaza din ce categorie, doar sa nu alba un continut obscen. Cea care ma amuza cel mai tare castiga FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Speed99 a răspuns:

Vine taica-su Roxanei Babenco la liceu, intra in clasa ei, si ii intreaba colegi, nervos, si cu un pistol in mana :
-Cine s-a culcat cu fiica mea?! Ca il impusc!
Si a inceput un pletos sa rada in hohote.
-De ce razi ma? a zis tatal fetei.
-Pai n-ai gloante pentru toti.

Huh? Te-ai prins? Nu?! Nu? Bine...

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| DiaS a răspuns:

Într-un sat, un preot merge la slujbă.
Lângă biserică, vede un măgar mort într-un accident de maşină şi sună imediat la poliţie.
- Sunt preotul satului. Am găsit un măgar mort.
- Şi ce, zice poliţistul ironic, vreţi să-l îngropaţi cu popă?
- Nu, zice preotul, eu doar am anunţat familia.

| DiaS a răspuns:

- Dragule, imi iei si mie un telefon?
- Pai si celalalt?
- Celalalt imi ia o tableta!

Domnule doctor, ce sanse am?
- Execut operatia pentru a suta oara.
- Oh, atunci sunt linistit.
- Normal. Odata si odata trebuie sa-mi reuseasca!

Intr-o dimineata Ion gaseste cocosul mort in curte. Disperat ca nu o sa-i mai faca gainile oua pleaca la targ sa-si cumpere un alt cocos. Ajuns in targ vede un cocos superb, mare, infoiat si- l intreaba pe vanzator:
- Ma bade, cat costa cocosul aista?
- 5000 de euro!
- Ba, da’ ce face de banii astia!?
- Pai e cocos de lupta, a castigat toate luptele la care a fost.
- Da’, de calcat, calca gainile?
- Nu.
Mai cauta Ion si gaseste un alt cocos, ceva mai ieftin dar care avea acelasi cusur. In final gaseste un cocos amarat, pricajit si ciufulit.
- Cat vrei bade pe cocosul ista?
- 50 de euro.
- Bine, da’ calca?
- Rupe tot ce prinde, nene!
Cumpara Ion cocosul, il duce degraba acasa si- l pune la treaba. A doua zi se trezeste Ion si constata cu stupoare ca tot ce era animal la el in ograda mergea cracanat. Calcase cocosul tot ce ii iesise in cale, iar cocosul era cu roatele-n sus, intins in mijlocul curtii. Un vultur ii tot dadea tarcoale. Acum Ion suparat ca vulturul vrea sa-i omoare comoara de cocos pe care abia-l gasise fuge repede sa-si ia pusca sa omoare vulturul. Se apropie pune pusca la ochi si da sa traga, cand cocosul, de jos, ii zice :
- Usurel, nu face galagie, lasa-l sa se aseze!

Vine un mosulet de 80 de ani la doctor.
- Domnule doctor, maine o sa ma insor!
- Bine, mosule, cati ani are mireasa?
- 21...
- Doamne, trebuie sa va avertizez, orice activitate sexuala ar putea fi fatala! Mosuletul sta un pic pe ganduri si raspunde:
- Bine, daca moare... moare!

Funda? big grin