| camy_3957 a întrebat:

Stiti sa raspundeti la ghicitoarea:Anagrama numelui ei este ciosaCapri si este un sinonim,, italiensc" al lui mofturoasa.Stiti? Eu nu ghicesc, nu stiu... ajutati-ma pls(scuze pentru categorie)

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DaVà a răspuns:

Ai s`te chis capricios in freza cool

| LoL a răspuns:

Sa te chis in freza...da ce nu ai auzit de categoria Adolescenti Dragoste amuzante Timp liber? tocmai la T/A unde se dau cele mai "serioase" raspunsuri

| Criiiiiiiis a răspuns:

Exista un 'translate' pe aici?

| AnaEindragostita a răspuns:

Stiu e usor
Capriciosa = mofturoasa eu am fost in Italia de la doi ani daca nu ma credeti uitati-va la dex pe net
http://www.dictionar-roman-italian.info/ capricios=mofturos

| Iiiiioana a răspuns:

CapriCiosa

| byencutza2 a răspuns:

Am si eu tot chicitoarea asta de raspuns si mi-a zis cineva ca e capricioasa

| camy_3957 explică:

Anagrama inseamna schimbare a ordinii literelor unui cuvant sau a unei fraze pentru a obtine un alt cuvant sau o alta fraza; cuvant obtinut prin aceasta schimbare

| GoodLiker a răspuns (pentru camy_3957):

HAi mersi mi-am dat seama