| Ani28 a întrebat:

TPU Story-Part XIII,Sez I

Ashadow: Pai,eram in trecere si...
Un baiat din spatele lui Yoko:Halal spion mai esti si tu, te dai de gol.
Yoko: Joy! CE CAUTI AICI?!
Joy:Mdea..Cine-s astia?
Yoko:Noii veciniwinking
Joy:Mdea, eu plec.
Ashadow:Si eu plec.Va las,pa!
Eu:Cine era tipu?
Yoko:Joy,un prieten.Da celalalt cine era?
Eu:Ashadow, un nesuferit.
DIN PERSPECTIVA LUI Yoko
Fata asta nici nu-si imagineaza ce-o asteapta...Sa-l sun pe Speed.
Eu:Speed, maine dimineata sa vii la sediu.Deghizeaza-te cumva,scoate-ti masca(Speed purta o masca)asa nu t vor recunoaste.Vom patrunde inauntru.
Speed:Speed sa fie asa cum spui tu, altfel...
Eu:Mdeaa...Am aflat ca fata aia,Ani,e apropiata de unu', Ashadow.
Speed:Asta e ocazia perfecta.Maine eu nu mai vin, deci maine sa va comportati normal.In seara asta il rapiti pe Ashadow.
Vrand sa intru in camera mea,dau de Joy.
Joy:L-ai sunat pe Speed?
Ii explic totul, iar el zice:
Joytongueerfect.Asteptam sa se lase noapte, dupa aia actionam.
DIN PERSPECTIVA LUI Ashadow
ORA 23:09

Mdea...e deja 23:09 si eu nu dorm.Stai,bate cineva in geam.Cine-o fi? Ma uit pe geam si vad....pe fata aia, Yoko!
Eu:Ce cauti aici?
Yoko: Pe tine.(si imi da cu somnifere pe la nas)
Eu: ZZzZzz
DIN PERSPECTIVA LUI Ani28
Eu:Stie careva unde-i Ashadow? Nu l-am vazut de aseara...
LoveAndBeauty:Ce,nu poti sa traiesti fara sa-l vezi? >:
Eu:Te omor frustrated
Si o alerg prin tot sediul,pana in camera lui Ashadow, unde intram accidental.Gasim un bilet,pe care scria:
"Daca vreti sa va mai vedeti prietenul,veniti pe Strada X, nr.69."
In mod normal,as fi crezut ca e o farsa,dar nu era scrisul lui.Ei bine, ne inarmam si mergem in locul ala.Intram si ne dam seama ca era o strada parasita. Ajungem la nr. 69, unde spun:
Eu:Aici intru doar eu.
Intru,si il vad pe Ashadow legat,cu schoct la gura.
Ashadow:mmmbnbmm.
Eu:Ce spui? Stai sa-ti dau schoct-ul de la gura.
Ashadow:Ani,e o capcana!
Eu:Ce?
Si ma trezesc prinsa intr-o fel de colivie. Apare Speed.
Eu: Deci tu ai fost,nerorocitule!
Speed:N-am facut asta singur.
Aparu Yoko.
Eu: De ce,Yoko? De ce ne-ai tradat?
Speed: Destul! Apropo,ia-ti si pustoaica.
Si o arunca,legata,pe Lola,spre mine.A da! Uitasem ca o lasasem la Yoko!
Lola:Am incercat sa-i opresc,Ani! Il vazusem pe Ashadow, voiam sa-l eliberez si sa fugim inapoi la sediu! Dar n-am putut crying si izbucnii in plans.
Eu:

Aici e gata partea XIII.Pareri?
P.S:Accept si pareri rele, dar la limita bunului simt.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu, Ashadow, Nr. 69 de pe strada X.
devil

- Nu m-am putut abţine oh go on -

Răspuns utilizator avertizat
| GiAnca a răspuns:

E bine; imi place.

| AleXisAleXis a răspuns:

Daca imi spun parerea, iar sari pe mine? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AleXisAleXis a răspuns (pentru Ani28):

Ma bucur ca gandesti asa. Trebuie sa accepti si parerile bune si cele rele.
Nu mai spun nimic in legatura cu povestea ta.

Răspuns utilizator avertizat
| AleXisAleXis a răspuns (pentru Ani28):

Explici bine ceea ce se intampla, imi place dar nu este amuzant.
Sau genul tau este actiune? laughing

Răspuns utilizator avertizat
| AleXisAleXis a răspuns (pentru Ani28):

Mie mi se pare cam banala povestea ta ( poate spun asta din cauza ca nu am citit toate partile) Dar am citit una, era printre primele si era super amuzanta.

| Ingerulrebei a răspuns:

E cea mai tare poveste mie imi place sa o citesc. De abia astept urmatoarea parte.

| MIRUNAmyra a răspuns:

Tareee