| Ani28 a întrebat:

TPU Story-Part 15, Sfarsit de sezon.(sfarsitul sezonului 1)

Speed:Mdea.Si acum ce o sa-mi faceti? O sa ma duceti la sediul TPU sa putrezesc in inchisoare?
Eu:Speed, ne-am gandit bine si....am vrea sa facem pace.Fi de partea noastra!
Speed:Mnu.Acum plec.
Dar in acel moment simtim un puternic miros de fum.Se pare ca jumatate din acoperis arsese.La geam aparu Yoko.
Speed:Yoko, ce faci aici?!?
Yoko:Termin ce am inceput.Si faptul ca esti si tu aici e un avantaj.
In acel moment, niste gratii uriase acoperira geamurile.Singura iesire era usa, iar noi ne aflam la etaj.Inainte sa plece,Yoko imi dadu cu nu stiu ce spray, si lesin.Speed ma luase si dupa aia merse(de fapt fugea)cu ceilalti spre usa. Ajungem afara.Eu tot inconstienta eram.
LoveAndBeauty&Verutza&Sweet&Klary:Ani,trezeste-te!
Speed:La o parte.
Si nu stiu ce manevra de resuscitare incercase,ca reusise sa ma trezeasca.
Eu:Lola! Am uitat-o pe Lolaa!
Speed:Merg eu dupa ea
DIN PERSPECTIVA LUI Speed

Ah, daca o prind pe Yoko o ucid! Dar asta nu conteaza acum. Ajung in casa.Urc disperat la etaj.Nimic! La parter:NIMIC! Ies din casa.Ani era disperata.
Ani:Speed, unde e Lola? :((
Eu:Linisteste-te.Nu era in casa.
Ani: O da.O lasasem sa se joace cu Madoka in parc.STAI! Daca Yoko le-a gasit?
Ashadow(cu Lola de mana):Nici o grija! Imi adusesem aminte si am mers s-o iau.;)
Ani: ~_O
DIN PERSPECTIVA LUI Ani28
Lola:Ani,ce cauta Speed aici?
Eu:Nici o grija,acum e de partea noastra! Nu-i asa,Speed? ~.~
Speed:Mdea.
Cretaker:Hai, gata cu veselia! S-a gandit careva ca am ramas fara sediu?
Speed:Va pot ajuta eu.
Si intr-o clipa ne teleporta la sediul lui.Era asa frumos!
LoveAndBeauty(care imi citise gandurile):Cine, sediul sau Speed?
Eu:Ambele ~.~
Dar toata distractia ne-a fost intrerupta de...

SFARSITUL SEZONULUI 1

Personajele si descrierea lor:
Ani-personajul principal-O fata de 16 ani, care iubea aventura. Ajunge sa lupte intr-o echipa infiintata pentru protejarea TPU.Aceasta echipa,infiintata de Cretaker,apara TPU pana si de cei care ar trebui sa-i protejeze,adica de TPU-police.
LoveAndBeauty-personaj secundar-O tanara de aceeasi varsta ca si Ani,iubeste viteza, la varsta de 14 ani cumparandu-si o motocicleta.
Cretaker-personaj secundar-Un adolescent de 17 ani,care ajunge sa infiinteze o echipa de lupta, in speranta de a proteja TPU.
Ashadow-personaj secundar-Un baiat de 16 ani, care iubeste efectiv sarcasul si tot ce tine de amuzament. Ajunge sa lupte alaturi de Ani si echipa ei.

Restul personajelor vi le spun daca intrati pe http://xat.com/neatzacupink acolo imi dati sugestii, sfaturi si eu va dau indicii despre ce s-ar putea intampla in poveste.

14 răspunsuri:
| Ashadow a răspuns:

Cica "gata cu veselia", ok toata lumea se imbraca in negru, isi taie venele si intra in depresie.

Răspuns utilizator avertizat
| Ashadow a răspuns (pentru Ani28):

Hei nu e vina mea, tu ai facut scenariul.

| Speed99 a răspuns:

Citez : "LoveAndBeauty(care imi citise gandurile):Cine, sediul sau Speed?

Eu:Ambele ~.~ ". day dreaming blushing
Ok revenid... happy Imi place povestea (asta ti-am scris la toate ep. deci cred ca te-ai prins laughing ).
Intrebare : Cand faci urmatorul sezon? Cata pauza iei? :3

Si... WTF?! De ce nu mai pus si pe mine la descriere? puppy dog eyes

Răspuns utilizator avertizat
| Speed99 a răspuns (pentru Ani28):

Bine bine dar puteai pur si simplu sa mi-o dai prim Reply.

| 00AName00 a răspuns:

Te-ai indragostit de Speed? Va potriviti

foarte putin.

Răspuns utilizator avertizat
| 00AName00 a răspuns (pentru Ani28):

Ce bine.Mai era putin si aruncam o grenada pe geam.

| Almássy a răspuns:

Eu sincer n-am citit deloc.asa sunt eu mai lenesalaughing
felicitari ca ai atat timp liber

| MihneaIsBack a răspuns:

Sper să nu fie sezonul 2.
Doamne ajută!

Răspuns utilizator avertizat
| MihneaIsBack a răspuns (pentru Ani28):

Nu mai stau să mă cert cu tine.

| Temneanu_Alexutzy_1996 a răspuns:

Salut m-am gandit sa fac un forum pentru romani care cauta o echipa de Legue of Legends si sa schimbe o vorba sau sa-ti dea sfaturi http://leagueoflegends.wikiforum.ro/forum