| anonim_4396 a întrebat:

Trebuie sa va spun ca mi-a trecut prin minte sa schimb basmul "scufita rosie"in sensul ca lupul nu mai vrea sa faca parte din poveste.Lupul s-a insingurat si vrea nenorocitul si fara scufita si fara bunica si fara poveste.Se vrea nestiut. Dar Scufita nu si nu.Tot ii da zor cu povestea ei care stirneste reactii aplecate de"baie". Lupul cica vrea in padure ca se apropie alte examene de supravietuire. Vrajeala de examen de trei lei.Asa ca va intreb, ce fel ar fi basmul fara lup, ce fel ar fi fara Scufita?

1 răspuns:
| Kkbubble a răspuns:

Era o aluzie la poporul roman.hee hee. noua ne-ar fi bine fara "lup"