| lolo23 a întrebat:

Am nevoie de cateva iDei

trebuie' sa "rescriu" povestea Scufita Rosie, da' sa fie amuzanta

personajele fiind scufita, mama, bunica si lupul 'batting eyelashes

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Lovedove222 a răspuns:

Poti sa zici ca bunica a mankat lupu...sau ca scufita rosie sia mankat mama si a venit lupu sa o ajute sa o scoata din burta. poti zice ca e 1 aprilie si ca isi fac farse...etc

| MaaDdAa a răspuns:

Pai uite o idee:

Mama sa ii spuna scufitei sa ii duca bunicii o tuica fiarta ca e racitalaughing. Scufita ia saculetul si pleaca.La intalnirea cu lupul, intreband'o ce are in saculet, scufita ii arata sticluta cu tuica.Lupu ii propune sa mearga amandoi la el acasa si sa faca o bauta[sau sa se distreze]. Scufita accepta si pleaca amandoi. Ajunsi la casa lupului, se pun amandoi pe baut, dupa care se imbata si adorm. Bunica o astepta nerabdatoare, dar vazand ca nu mai ajunge, s-a gandit ca este iar mana lupuli ca si data trecuta, cu vinul. Ea a plecat spre casa lupului.Cand a ajuns, Scufita si lupul dormeau dusi. Ea, fiindu'i foame, i'a mancat pe amandoi si s-a culcat linistita.

Fundita?batting eyelashes