| anonim_4396 a întrebat:

Un pitic locuieşte la etajul 9. Pentru a ajunge acasă, în zilele frumoase, piticul ia liftul până la
etajul 5 şi de acolo urcă pe scări, iar în zilele ploioase foloseşte liftul direct până la etajul 9. Cum
explici acest lucru?

7 răspunsuri:
| Marii a răspuns:

Nu ajunge pana la butonul cu nr 9 si cand ploua are umbrela.happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

E mic de înălţime şi ajunge numai până la butonul de la etajul 5, iar când plouă are umbrela şi poate apăsa cu ea pe butonul de la etajul 9.

| sorin a răspuns:

Nu ajunge la butonul cu numarul 9 deoarece e pitichee hee

| princessmary a răspuns:

Nustiu?

| hasegawa a răspuns:

Cand ploua are umbrela la el si apasa pe 9, cand este frumos afara ne avand umbrela ajunge doar sa apase pe butonul etajului 5, asta ca este pitic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In zilele cu soare prefera sa maerga 4 etaje pe jos pentru a admira peisajul iar in cele ploioase prefera sa urce direct pana la 9 pentru a nu fi udat? thinking

| Aerosmith a răspuns:

De acord cu hasegawa.