| EmaS a întrebat:

Un tip dă să traverseze strada... O voce suavă, în spatele lui, îi şopteşte:
- Nu traversa!
Omul nu traversează. Imediat, în faţa lui are loc un accident groaznic, trece un autobuz pe roşu… pietonii mor toţi etc.
Ajunge omul la gară, dă să cumpere un bilet la tren, aude aceeaşi voce:
- Nu cumpăra bilet la trenul ăsta!
Omul nu cumpără, iar a doua zi află că trenul a deraiat şi au murit toţi călătorii.
- Doamne, îţi multumesc mult că ai atâta grijă de mine!, spuse omul cu voce tare.
- Nu este Domnul!, şopteşte vocea suavă, sunt eu, îngerul tău păzitor!
- Îngerul meu păzitor?, se miră omul.
Unde erai, mă, când m-am însurat?

Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Este o parte din adevăr,Ema! Mă bucur că ai postat asta. Totul este adevărat, dar din păcate, prima întâmplare este nefericită.
Numai bine!

21 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Ema,vine Apocalipsa?

| EmaS explică (pentru NoChanceForUs):

Traim vremurile apocaliptice.

| NoChanceForUs a răspuns (pentru EmaS):

Câtă dreptate ai! Vezi, suntem de acord.batting eyelashes

| EmaS explică (pentru NoChanceForUs):

Eu stiu ca am dreptate.Ema are intotdeauna dreptate! laughing

| NoChanceForUs a răspuns (pentru EmaS):

Ema,narcisimul e un păcat.

| EmaS explică (pentru NoChanceForUs):

A fost o gluma.

| NoChanceForUs a răspuns (pentru EmaS):

De aceea ți-am și dat „amuzant".

| MyObsession a răspuns:

Ştii.
Mă bucur că nu mai stai peReligie şi măcar tu ne faci să râdem.
Acum aştept să iau stupid.

| getutageo a răspuns:

Prea tarerolling on the floor)rolling on the floor

| zdrangoi a răspuns:

Dragut

| DNSK a răspuns:

Nu m-a mai insorstraight face laughing

| NoChanceForUs a răspuns (pentru DNSK):

Nici eu nu m-ai râd.

| DNSK a răspuns:

Nu m-a mai insor! (scuze pentru greseala gramaticala)

| smile20000 a răspuns:

Dragut bancu`

| AnnePanda a răspuns:

Foarte tare! =]

PS.: Cine mata esti acolo si ne dai fara nici un motiv stupid?!straight face

| Remus82 a răspuns:

Reallylaughing

| Noreasontosimle a răspuns:

sad nu mi place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragut bancul...si imediat trebuie sa-mi dea si fantoma stupidbig grin.

| AnneBre a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai avut dreptatesmug a venit fantoma si ti-a dat, dar a dat si nefolositorlaughing
Sper sa nu imi dea si mie pentru ca am spus asta straight face

| felyfifi13 a răspuns:

E interesant, pare adevarat, doar ca nu cred ca in viata reala poate auzi cineva astfel de voci...ar fi super sa se intample, ar fi cel mai norocos om cel care va fi atentionat asa!

| Cretzulik a răspuns:

Stiu "bancul"