| ăăăă a întrebat:

Stiti ca la ADEVAR si PROVOCARE mai sunt procente, foc, fictiune etc. Mai spuneti-mi. Dar sa scrieti si cum se joaca! Si "semafor" - daca stiti sa-mi spuneti.

Răspuns Câştigător
| jeleu_3231 a răspuns:

Deci...
era adevar : Este adevarat ca...
provocare: te provoc sa...
procent : cat %... ceva...
sarut : pe cine ai saruta dintre cutare si cutare
tupeu : ai avea tupeul sa... daca zice nu, nu, daca zice da, trebuie sa o faca.
caz: exemplu : esti la mall cu Vasilica si Vasile si se intampla nu stiu ce. Ce faci?
a. aia
b. ailalta
c. a doua ailalta.
( ai inteles tu)

intrebare : o intrebare oarecare.
ce ai face daca : ce ai face daca ai castiga la loto?

La semafor alegi trei culori si de exemplu rosu este pe gura verde pe obraz si galben pe mana[ sa zicem] desi tu poti sa pui unde vrei. iar daca el alege rosu iti da o pupa pe gura daca alege verde pe obraz si tot asa depinde ce culoare alege.

Iar la linie cineva pune degetul pe tine si il duce in jos, iar atunci cand altcineva care nu se uita spune stop, ala cu degetu se opreste cu el acolo si te pupa unde e degetul, sau ceva de genul asta, nu mai stiu ( de cand nu am mai jucat rolling eyes)

Eu atat stiam. happy

4 răspunsuri:
| NobodyHeree a răspuns:

Pai eu stiam ca mai e si 'inchisoare' dar e mai complicat: opersoana isi pune mainile la ochi, si cealalta spune:
Persoanatonguee el/ea
Tu:nu
Persoana: Pe el/ea?
Tu: Da!

Fara sa vezi, cine e.nu contreaza daca e baiat poate sa zica 'ea' ca sa nu te prinzi tu

Apoi spune:

Persoana:Aici?
Tu:Nu!
Persoana: Aici?
Tubig grina!

Cand zice ''aici se refera pe frunte, nas, ochi, buze, obraz si barbie.

Dupa aceea: Persoana zice:

Persoana: De atatea ori?
Tu: Nu
Prsoanabig grine atatea?
Tu: Nu!
Persoana: De atatea?
Tu: Da!

Si persoana cand zice ''de atatea'' arata pe degete un numar.

Iar api iti zice: ''Trebuie sa il saruti pe X pe obraz de x ori.

Te-ai prins?
Bafta!

Funda?

| LoLo_9163 a răspuns:

Pai la adevar te intreaba unu ceva si trebuie sa raspunzi sincer, la provocare normal ai o provocare, la procent te intreaba cat la suta il iubeste pe..., la foc pe cine ai salva dintre x si y la dans cu cine ai dansa dintre a si b otrava pe cine urasti cel mai mult.Semafor parca era ca trebuia sa alegi o persoana si prin "semafor" ziceai daca e -Rosu-prost Galben-descurcaret si Verde-Tare

| LoLo_9163 a răspuns:

A si mai era kiss pe cine saruti dintre x si p

| CatalinAndrei01 a răspuns:

Este si minciuna.Trebuie sa minti ex:
Ti-ai facut tema?
Nu{In joc adica da}