| Codruta a întrebat:

Hey all! Ce jocuri stiti gen *adevar sau provocare *?(spuneti-mi si cum se joaca big grin ) FunditSa

Răspuns Câştigător
| Live.Laugh.Love a răspuns:

Sunt cateva:

"foc in sura" se joaca asa: un jucator intreaba pe cineva [tot din jucatori] *pe cine ai salva dintre [numele cuiva] si [numele cuiva]?* raspunsul trebuie sa fie sincer, iar el trebuie sa aleaga dintre prietenii sai!

"procent" se joaca asa: un jucator il intreaba pe alt jucator * cat la suta [o actiune, ex. iti place de... / ai vrea sa se termine jocul / iubesti pe. etc ]*

"sticluta" se joaca asa: un jucator invarte o sticla, cand se opreste, aceasta pica cu dopul la cineva si cu -fundul sticlei- la altcineva. Cel caruia ii pica dopul, ii da o provocare celui care i-a picat -fundul sticlei-

"ultima carte" se joaca asa: alegi un nr de la 1 la 14, un jucatror trage o carte de joc, daca acea carte are numarul cartii tale, trebuie sa indeplinesti o porunca pusa de la cel care a tras cartea

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era unul cu flori, fete sau baieti daca nu ma inselbig grin