| poinarumihai a întrebat:

Sallutare...Va rog spuneti-mi niste jocuri sa joc cu colegii in pauze ceva de gen adevar provocare sau procente si explicati-mi cum se joaca... fundita

2 răspunsuri:
| Anonima007 a răspuns:

Pai TOMAPANT
t=Tari
o=orase
m=munti
a=ape
p=plate
a=animale
n=nume
Si t=Total darr` dupa ce jucati de cate ori.
Se joaca astfel:Cineva spune altfabetul apoi unu spune stop.Si totii(FARA SA COPIATI) completati cu litera accea.
Dupa ce termina unu` spune:STOP!
Si daca nici unul dinte voi nu a scris accelasi lucru la Tari, animale etc.Valoreaza 10 Puncte.
Daca 1.2.3.Ati scris acelasi lucru la nume, animalee etc.Valoreaza 5Puncte la toti le adunati si scrieti la total cat va dat.Castoga cine acumuleaza cele mai multe puncte. Funditssaaa?~!
Daca

| poinarumihai explică:

Am nevoie urgent