| anonim_4396 a întrebat:

Va mai amintiti de acea fata care avea doua conturi si se vota singura? a mai aparut inca un specimen:
http://www.TPU.ro/utilizator/blwr/raspunsuri/
observati ce raspunsuri castigatoare are si de la cine. mi se pare incredibil ce pot face unii copii.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu garantez ca -atat dupa intrebari, cat si dupa raspunsurile castigatoare- nu este vorba deloc despre copii! In fine, se pare ca, asa cum si mentioneaza tocilarul asta- ah! am scris nick-ul cu litera mica!- in pagina de profil, "lucreaza cu nesimtire"...

30 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ce smecher, maine imi fac si eu 2 conturi sa ma votez.

cami
| cami a răspuns:

Ce-au facut mai astia, te-au plagiat rolling on the floor
maine cine stie ce mai gasesti "eu_un_puisor_de_enigma" rolling on the floor

| hândel a răspuns:

Ambii au aceiasi data de inscriere pe site, si aceiasi formula gramaticala. Fara dubiu este vorba de aceiasi persoana. Bravo marea mea enigma.batting eyelashes Pun pariu ca din cauza ca s-a inspirat atat de profund din nick-ul tau l-ai luat in vizor. Felicitari detective!winking

| elena a răspuns:

Tu esti "eu_o_mare_enigma" si ai la avatar un ochi din care curge sange, cea de pe adresa http:// ...este "eu_o_mica_enigma" si are la avatar o pisicuta alba...sa inteleg ca a furat raspunsurile de la tine s-au tu te-ai inregistrat de doua ori...intr-adevar "o mica-mare enigma"...

| elena a răspuns:

Am gresit...are si ea tot un ochi, dar frumos colorat.

| Leea1234 a răspuns:

Au o imaginatie bogata! dar totusi poate e o coincidenta!

nony
| nony a răspuns:

applause.mereu ma umesti cu spiritu stau de observatie.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Hai ca asta a fost tare laughing
Eee...Lasati-o in pace.Nu mai stie ce sa faca de plictiseala rolling on the floorEu pana acum nu am vazut-ohee hee

| Bishop a răspuns:

Da, parca sunt aceeasi persoana, dar dupa unele raspunsuri, nu prea pare a fi copil, oricum felicitari Detectiv Enigma Mare!

daniela
| daniela a răspuns:

Oare merita sa ne batem capul cu asa ceva
daca-i face placere sa se distreze cu asta foarte bine, sunt niste copii

| Dara a răspuns:

Copii care nu au ce face. Probabil i-au plecat vecinii pe la bunici si nu mai are cu cine se jucahee hee Dar spune-mi Enigma, cum e sa fii muza cuiva?hee hee

| Dara a răspuns:

Mda, sunteti 4 enigme pe site :)) Cred ca in curand vei putea infiinta "clanul enigmelor" :)) Numai ca se cam duce vacanta si ramai fara discipoli.
http://www.tpu.ro/useri?s=Enigma&o=rank

| Pho3nix a răspuns:

Eu_o_mica_enigma
Asta de unde a mai aparut?

| BUBULINA a răspuns:

Hai ca din plans am dat in ras laughing)
mersi enigmo asta mai mare laughing)

| BUBULINA a răspuns:

Ha ha ha rolling on the floor
eu o mica enigma dar de ce te agiti? daca te consideri nevionovat?confused

| anaid a răspuns:

Da cred ca este aceiasi persoana.Adica am si eu un fan pe aici care mi-a dat fundita la toate intrebarile dar totusi mai am fundite pe langa nu numai de la acel utlizator:p

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Eu_o_mica_enigma rolling on the floor
de unde a mai aparut si asta? straight face laughing

| Misterious a răspuns:

Ntz ntz ntz...

| dinamo a răspuns:

Draga eu_o_mare_enigmarolling on the floorrolling on the floor. Teai tot ras de mine ca nu stiu sa scriu, de fapt eu mam grabid da ma rog.Nu vezi ca esti ciuca de vataie de joc a lu toti. Sfat:nu mai critica pe nime.Eu am votat a lu toti super amuzant oamneni buni!

| dinamo a răspuns:

Eu_o_mare_enigma te iei de toti ce esti buricu pamantului si lasa tu gramatica cas la comp Ainstain.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor eu_o_mica_enigma asta-i tare
eu cred ca te apreciaza, de-aia si-a bagat nick-ul asta, e fanul\fana ta
daca mai gasesti si altii, mai spune-ne si noua, sa radem impreuna laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@dara-pai nu este singura pe care am inspirat-o. daca vei intra pe profilul meu la prieteni, ai sa mai observi o enigma pe acolo.pacat ca sunt copii, astfel m-as fi lipit si eu. laughing
@flav-daca iti faci un nopu cont, sa ni-l spui si noua, asta sa nu te vad la gazeta de perete ca pe @eu_o_mica_enigma. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ţi-ai ratat vocaţia, trebuia să te faci detectiv p. c.
Nu trebuie să ne mai mire de ce mai este în stare omul, şi în special românul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate sufera de ceva? si daca da! avem scarpinici! mama si cita mai scarpiniciul avem frateeeeee! sa mora mama daca nu a dat si-aici raspuna! bilivmi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@elena-singurul lucru ce ar trebui sa-l intelegi, este ca are doua conturi si se voteaza singur/a.in rest..., avatarul meu este unic si nu il voi schimba curand, imi place asa cum este.
P.S.nu am poze cu ingerasi sa pun ca sa fie mai pe intelesul tuturor. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Tochhilar-daca pui o intrebare si nu stii ce inseamna, atunci nu iti mai expune nestiinta. ti-am spus ca motoriul de curent continuu este si generator, adica mai pe limbajul tau, daca il invarti produce curent, si asta pentru ca motoarele de curent continuu contin magneti permanenti. iar cel de curent alternativ trebuie sa fie un motor sincron, mai pe intelesul tau sa aiba rotorul bobinat, insa acestui motor ii trebuie ''excitatie''. iar acest control este electronic.cum vrei tu sa-ti atasez eu aici o schema de excitatie? insa cand nu stii ce inseamna, este scuzabil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@dinamo-mai studiaza gramatica limbii romane. ok?
@eu_o_mica_enigma-daca nu plangi, sa stii ca nu ma poti indupleca. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@bubulina-pe mine ma amuza teribil exprimarea si scrisul lui @dinamo. spune ca s-a grabit cand i-am mai atras atentia cu alta ocazie, atunci sa inteleg ca modul lui de expunere de aici este cel corect? mi-as dori sa stiu ca are numai 10 ani si ca este scuzabila exprimarea lui, insa tind sa cred ca are mai mult, si ca nici relatii cordiale nu exista intre el si gramatica limbii romane. laughing laughing

| Tochhilar a răspuns:

Fara suparare, dar multi dintre voi chiar nu aveti ce calca in lume. sad Esti atat de detectiv eu_o_mare_enigma, incat uiti sa raspunzi la obiect. Daca vrei sa ajuti, apai, ajuta tata, nu te lega de-o treaba doar pentru voturi si fundita. Mi-ai raspuns exact cumva cum se face conversia unui motor electric in generator?, practic, cum se face, mi-ai spus? sad M-ai luat cu "se i-a un motor de curent continuu...iti trebuie excitatie... e putin mai complicat". sad Tovarase, eu am intrebat clar "Cine stie cum se face?", iar daca tu nu pricepi acest SE FACE, adica practic, nu teorie, stai tati in banca ta, vezi-ti de frigideru` si patul tau, si lasa lumea sa inainteze bre, ca nu atarna lumea in fundita ce n-ai primit-o!winking Raspunsul lu` eu_o_mica_enigma ESTE UNUL PRAGMATIC, practic, mi-a indicat un drum, si a fost sincer...NU STIE, n-o baga la gramada "... e mai complicat".
Daca te intereseaza varsta mea eu_o_mare_enigma?!?!, am 51 de ani.