| Petruta2012 a întrebat:

Voi credeti in fantome si in viata de dupa moarte? Ce credeti ca se intampla dupa ce murim?

Răspuns Câştigător
| Alexakos a răspuns:

In "fantome" si "spirite" si in viata de dupa moarte da cred si ce va fi dupa ce murim? pai eu din experienta mea stiu ca o sa stai intre lumi 30 de zile parca pana treci pe covorul rosu sau alb si atata timp te duci prin locurile pe unde ai trecut atata timp cat ai trait se face judecata de apoi, si cat esti intre lumi ai toate puteriile poti face ce vrei cu cea ce este pe pamant si va zic asta se intampla nu este nici un film horror nici aberatii, daca ma credeti bine daca nu, nu-i bai alta data.

11 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

După ce mori în ajungi valea llamelor gay cu blana în curcubeu sau pe insula blestemată a prostituatelor obeze care-ți mai cer și 7000 de Euro pe noapte. Totul depinde de ce-ai fumat înainte.

| Pisicuța a răspuns:

Hmm depinde daca ai avut ceva pe suflet cand ai murit, daca da o sa bantui...si cam cred in fantome, am avut experiente, odata-mai multe ori, violente...nu pot sa le uit nici acum

| Gentiana a răspuns:

Dupa ce murim ajungem in Rai unde ne intalnim cu ceilalti morti.nu?laughing

| yoo23 a răspuns:

Da cred in fantome. 4 cunostinte ale mele au avut experiente cu fantomele.Cat despre viata dupa moarte, da, normal ca, cred si in asta.cred ca ne vom duce la judecata.

| Heii a răspuns:

Stai sa-l intreb pe Casper.
P. S. Trivia/Amizante.

Serios vorbind, cred... Dar nu asa, ca arunca fantomele cu chestii in tine. Sufletul nu moare

| Tigrilă a răspuns:

Sincer nu cred in rai/iad, dupa ce murim nu se mai intampla nimic.
si cu fantomele e si asta o prostie, creierul genereaza totu'pff sunt multe de explicat si mi-e lene.
PA

| Astaeparereamea a răspuns:

Dupa ce mor o sa vin sa-ti spun ce si cum dar sa ma astepti cu flori in gara

| xElenaH a răspuns:

Sincer nu cred.si atunci cand mori e ca si cum dormi nha.doar cei care cred in IAD si RAI ca bunikamea. da in fine laughing

| PupicelT a răspuns:

Ce sa se intample dupa ce murim...zacem in pamant si ne mananca viermii

| radurusu a răspuns:

Asta are legatura cu religia.Nu e de gluma cu asta.Pai cand Isus Hristos a murit si a reinviat l-ea spus oamenilor ca ajungi in rai sau in iad. Daca nu crezi in Dumnezeu zici ca ajungi fantoma.Pai exista blesteme, si fiindca Dumnezeu exista exista si rau.Deci prin blesteme rele nu te poti odihni in rai nici sa plangi in iad. Ajungi fantoma.Eu cred in fantome dar daca nu esti rau Dumnezeu te pazeste de blesteme si de rau.Adica daca te spovedesti inainte sa mori, ajungi in rai daca nu exista un blestem pe tine.Daca nu te spovedesti si ai facut macar un pacat dupa ce te-ai spovedit urmatoarea oara si nu ai blestem pe tine ajungi in iad. Daca ai blesteme pe tine nu poti ajunge nicaieri deci sufletul tau ramane pe pamant ca fantoma pentru mult timp(cand va fi sfarsitul lumii, toti vor reinvia si pacatosi si credinciosi si fantomele). Deci trebuie sa ne rugam si sa fim buni. Daca nu suntem ori fantome ori ajungem in iad.Sa fiti buni di sa credeti in Dumnezeu.

| Ovidiu_1522 a răspuns:

Oamenii au o imaginatie foarte bogata, drept dovada stau miile de religii, fiecare cu teoria lor, http://www.descopera.ro/......pre-moarte
Un lucru e sigur co totii vom amfla ce este dincolo de moarte, pana atunci mai degraba sa ne intrebam cum putem sa nu aflam foarte repede.