| xSweetAnGeLx a întrebat:

Credeti ca exista viata dupa moarte? credeti ca ar exista un iad si rai? pentru ca daca ar fi asa ar trebui sa fim ingroziti de ce s-ar intampla cu noi dupa ce murim

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

Nu credeam ca exista asa ceva pana sa citesc"Divina Comedie".Mi s-au parut lucruri fantastice acolo dar totusi atat de reale...Eu cred ca toti or sa plateasca pana la urma pentru tot raul facut si toti cei care au facut bine vor fi rasplatiti. Iadul nu cred ca e acel cazan cu smoala de care toata lumea vorbeste si Raiul nu cred ca e acel paradis cu ingerasi si ponei insa cred ca cele doua taramuri exista.

1 răspuns:
| DeliaMarius a răspuns:

Totul are un scop. Putem sa ne dam seama ca raiul si iadul sunt reale prin simplul fapt ca exista binele si raul. Asa cum un criminal, dupa faptele facute isi ia pedeapsa cu inchisoare, iar omul bun e liber, asa e si cu raiul si iadul. Lumea asta a avut un inceput si va avea si sfarsit.