| sabinna a întrebat:

Vreau sa rad.Va rog sa-mi spune-ti niste bancuri noi!

Răspuns Câştigător
| MoatZa a răspuns:

1)
Trei ardeleni vin cu trenul de la Bucuresti la Cluj. Pe la Ploiesti unul zice:
- Oof!
Pe la Sibiu al doilea zice:
- Oof! Oof!
Pe la Alba-Iulia al treilea zice:
- Oof! Oof! Oof!
2)
Doi ardeleni stau de vorba:
- Auzi, mai Gheo', daca eu ma culc cu nevasta-ta, cum se zice ca suntem: veri, cumnati, cuscri?
- Mai Ioane, eu cred ca se zice ca suntem chit.
Ajung la Cluj si primul zice:
- No, bine c-am ajuns ca, iaca, tat drumul vorbiram numai politica!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Circul e cu doua strazi mai incolo.

| MoatZa a răspuns:

Scuze.am scris incurcat.era asa de fapt
1) Trei ardeleni vin cu trenul de la Bucuresti la Cluj.Pe la ploiesti unul zice
-Oof!
Pe la Sibiu al doilea zice:
-Oof! Oof!
Pe la Alba-Iulia al treilea zice:
-Oof! Oof! Oof!
Ajung la Cluj si primul zice:
-No,bine c-am ajuns ca, iaca, tat drumul vorbiram numai politica!

2)
- Auzi, mai Gheo', daca eu ma culc cu nevasta-ta, cum se zice ca suntem: veri, cumnati, cuscri?
-Mai Ioane, eu cred ca se zice ca suntem chit.
oricum mersi pentru funda:*

| Marmelada a răspuns:

Se scrie "spuneti", si scuze, dar nu stiu nici un banc.

| sabinna explică:

Marmelda si Noname...am cerut bancuri nu ortografie.si prostii.nu va convine intrebarea nu raspundeti! thank