| AlexMrn a întrebat:

1.Daca plec cu avionul si mi-am cumparat bagaj de 20 kg, pot pune acele 20 de kg intr-o geanta de 50 kg?

2. Daca am 17 ani si in februarie(2019) fac 18, imi pot schimba buletinul acum?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Da, poti pune. Daca geanta depaseste dimensiunile permise pentru bagaul de mana va fi pusa in cala.
2.Cartea de identitate se poate preschimba maximum cu 180 de zile inainte de expirarea valabilitatii. Daca expira in februarie o poti preschimba abia incepand cu data corespunzatoare din luna august.