| Utilizatoare123 a întrebat:

A calatorit cineva in Viena si stie cofetarii (sau magazine care vand ciocolata) care merita incercate?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cafe Wien, Café Central sau Café Landtmann sunt prntre cele mai renumite, bineinteles si scumpe pentru prajiturile cu ciocolata.

De altfel gasesti multe altele prin Viena.

Ignora frustrarile lui Cristi. El efectiv are ceva cu oricine vrea sa calatoreasca, sa cumpere o masina, o casa, o haina sau un telefon nou.

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar fițe.

| Utilizatoare123 explică (pentru darrio2007):

In cazul asta, sunteti doi...comici happy

| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

La fel ai zice si de ciocoata belgiana? Sau de berea legiana?

| darrio2007 a răspuns (pentru suntserios):

Există bere legiană? Cu ciocoata te-am inteles, greseala de scriere.

| suntserios a răspuns (pentru darrio2007):

*Bere belgiana

| dullcat a răspuns:

Pentru Cristi: Este o diferenta enorma intre ciocolatele artizanale facute cu lapte si concentratie mare de cacao, etc. de la mama lor de acasa, versus majoritatea ciocolatelor vandute la noi, in care primul ingredient e zaharul, apoi o masa infima de cacao, urmate de ulei de palmier sau rapita cat cuprinde, plus alte minuni nesanatoase si conservanti, potentiatori de gust etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare stupida, ciocolata gasesti peste tot si nu sunt mari diferente toate sunt la fel, ce are in plus o ciocolata din Austria spre deosebire de una de aici? Nimic, poti gasi si aici ciocolata bună nu trebuie sa mergi in Austria pentru asta.

| Utilizatoare123 explică (pentru anonim_4396):

Ce comic esti laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Utilizatoare123):

Nu este comic, este realist. La fel ti-as fi raspuns si eu.