| cmm a întrebat:

A fost cineva recent la Londra? Ca turist, ma intereseaza. Care este cea mai ieftina modalitate de transport, cat costa biletele de metrou, exista pass-uri turistice si daca sunt rentabile. Imi face cineva un minighid al turistului care ajunge prima data la Londra?

Răspuns Câştigător
| EXIMTUR.RO a răspuns:

Salut,
Mai multe detalii despre transportul in comun: http://www.londonpass.com/index_transport.asp
Atractii turistice gratuite: http://www.visitlondon.com/attractions/culture/free-london
Sa ai parte de o vacanta cat mai placuta!

2 răspunsuri:
| Alina_9354 a răspuns:

Pai eu am fost la Londra ca turist si pot spune ca totul este foarte scump! Cea mai ieftina modalitate de transport e autobuzul, vestitul autobuz rosu cu etaj dar trebuie sa faci un fel de abonament(buspass se numeste la ei)pe care dai 15 lire si calatoresti o saptamana cat vrei si cat potilaughing Metroul nu are statii peste tot si e mult mai scump, 5 lire calatoria, acolo nu poti face abonament! Sunt foarte multe muzee cu intrare gratis da trebuie sa le cauti, sa te documentez intai pe net! Majoritatea muzeelor au un pret foarte mare(exemplu:LondonEye 20 lire, madame tussaud:40 lire) si nu merita dar daca vrei sa mergi la mai multe sunt bilete combinate, alegi 2 muzee si platesti mai putin decat le-ai plati separat! Este o tara foarte frumoasa si merita vizitata, are locuri minunate:X

| Alina_9354 a răspuns:

Primesc fundita pe raspunsul de mai sus?big grin