| coliflor a întrebat:

A vizitat cineva Bucovina, care este dupa parerea voastra cel mai frumos loc de acolo pe care nu trebuie sa il ratez?

Răspuns Câştigător
| Sonnia a răspuns:

Gura Humorului, de unde poti merge catre Manastirea Voronet (merita sa faci drumul pe jos). Apoi Manastirea Putna si Vicovul de Sus, cu frumusetile lor. La fel si Manastirile Arbore, Sucevita, Moldovita. Vatra Dornei este un loc minunat, merita vazut.

1 răspuns:
April
| April a răspuns:

Sunt multe locuri frumoase in Bucovina, dar poate ca cel pe care niciun roman nu ar trebui sa-l rateze ar fi Manastirea Putna.Si nu numai fiindca locul e incarcat de istorie, dar si pentru superbul peisaj al batranului codru care o inconjoara, pentru frumusetea satelor bucovinene pe care le intalnesti in cale precum si pentru ospitalitatea oamenilor de pe acele meleaguri.Calatorie placuta!