| Mihaita15 a întrebat:

Aeroportul e deschis non stop? ???????? Am avionul la 6 dimineata si ma gandesc sa ajung pe la 21 seara in Otopeni si sa stau acolo cateva ore.

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, e deschis non-stop, dar e foarte obositor sa stai atatea ore in aeroport. Daca nu ai de ales, asta este, nu te va da nimeni afara, cu putin noroc poti gasi si un scaun pentru o vreme.

| Mihaita15 explică (pentru Brigaela):

Nu sunt din Bucuresti si nu prea stiu ce variante mai usoare as avea? Adica seara tot as pierde pe drumul spre Otopeni

| Brigaela a răspuns (pentru Mihaita15):

Daca zborul e la 6 si e international, trebuie sa fii in aeroport la 4, sau, cel mai tarziu la 4.30. Asa ca nu prea ai, intr-adevar solutii.
Unele companii te lasa sa faci check-inul mai devreme de doua ore inaintea zborului, ceea ce are multe avantaje: nu mai tarasti bagajul dupa tine si ajungi in zona portilor ed imbarcare unde sunt mai multe scaune, toaletele sunt mai acceptabile si e mai liniste.

| suntserios a răspuns (pentru Mihaita15):

O varianta e o noapte la un hotel din apropierea aeroportului

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avion international, care decoleaza la 6 dimineata, tu trebuie sa fii in aeroport cu 2-3 ore inainte, pentru verificare de acte si bagaje si apoi imbarcare.
Da, poti merge de seara acolo, stai in sala de asteptare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa stai cat vrei si cand vrei in aeroport

| sierra1 a răspuns:

Noapte bună (în aeroport)!

| mihai69 a răspuns:

Sunt hoteluri și pensiuni la maximum juma' de oră de mers pe jos de aeroport. Dacă nu vrei să cheltui bani în plus, da - poți liniștit chiar să dormi acolo pe două trei scaune.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Din ce oras?

| PowerOfReich a răspuns:

Bafta!

| Pecare a răspuns:

Da, este deschis zi si noapte, poti dormii acolo daca vrei