| gumyboy01 a întrebat:

Airlines!
Peste o luna vreau sa vin in romania cu avionul si vroiam sa va intreb, din moment ce sunt minor... o sa am probleme sa INTRU in romania?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nici o problema sa intri, daca esti cetatean roman, problema este cand iesi. Numai bine!

| seby4music a răspuns:

Daca esti minor trebuie sa fi insotit de un adult ca sa poti merge cu avionul.singur nu ai cum.si eu vin in Romania luna viitoare dar am 18 ani deci nu am probleme big grin

| andreeagicu a răspuns:

O sa ai probleme la imbarcare, nu in Romania. Trebuie atunci cand iti iei biletul de avion sa vorbesti la agentia respectiva sau la companie si sa spui ca ai nevoie de insotitor pentru minor. Altfel din cate stiu nu poti calatori. Doar aici am gasit ceva informatii http://www.esky.ro/ghid-de-calatorie/Copilul-in-avion