| melania_doo a întrebat:

Am bilete cumparate pentru mare, dar sunt pentru inceputul lui septembrie. Credeti ca pana atunci lucrurile vor reveni la normal sau va trebui sa iau in calcul returnarea banilor? Am platit un avans si restul sumei ar fi trebuit platit pana pe 30 aprilie si nu stiu ce sa fac.
Multumesc

2 răspunsuri:
| ariannakaterine a răspuns:

Din câte au anunțat oamenii avizați in acest domeniu, vârful epidemiei la noi, in tară, va fi atins in a doua săptămână dupa Paste. Dupa ce va fi atins vârful, vor mai trece in jur de 2-3 luni până lucrurile vor reveni la normal! Depinde fix de ce crezi tu că ar trebui să faci, trebuie să pui in balans faptul că sunt mari șanse ca situatia să se remedieze până in luna septembrie, după cum ai observat și în Italia, Spania, la aproape 2 luni de la primul caz s-a atins vârful, iar cum, nr. de oameni infectati si nr. de decedati a inceput usor să scada!

| mihai69 a răspuns:

Ar fi bine să achiți și restul sumei.
Sunt mari șanse ca până în septembrie să poți merge în vacanță... Dacă nu dă faliment până atunci turismul nostru.