| Cristi_6252 a întrebat:

Am planuit cu mami sa merge in Spania la niste prieteni. Dar ii este frica de avion cum pot sa o convig ca nu are nici un otiv de teama?
Sper sa ii treaca ca de mult mi-am doarit sa zbor cu avionul. A mai zburat cineva cu avionul?

11 răspunsuri:
| Alexandra. a răspuns:

Eu nu. Dar sincera sa fiu, nici eu nu as avea curaj. big grin Poate are rau de inaltime ...sau poate se gandeste si ea ca, Doamne fereste, se poate sa se intample o nenorocire... Nu cred ca o poti convinge, pentru ca daca ii ese frica nu o sa fie prea usor sa o convingi. Spune-i ca totul o sa fie bine, ca, nu stiu, o asiguri tu ca asa o sa fie, desi nu stiu daca o sa mearga. :p

| FineBroAndy a răspuns:

La mine este exact inversul.Mami vrea sa ne mutam in Spania, dar mie imi ie frica de avion si ei nu.In mai merge sa vada cum e. Dar pe mine nu ma ia.Ideea e ca nu trebuie sa ii fie frica, dar tu trebuie sa o incurajezi.Doar asa v-a reusi sa ii treaca frica de avion!

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Daaaa, logic straight face [ pentru mine --> eu am mai mers de 100 de ori ( vorba vine ) cu avionulhappy ]. Ii poti zice ca nu are de ce sa-si faca griji, asa e prima data [ bineinteles, mie nu mi s-a intamplat happy ]. Dar sa-i spui ca dupa o sa fie chiar surprinsa dar o sa-i placa. Ce are de pierdut?! e destul de scurt drumul pana in Spania happy. Poate o convingi

Succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt în Spania și când vin acasă vin cu avionul singura. Prima data când am venit aveam vreo 15 ani și am venit singura.Toți ai mei cică vaii dar cum ai curaj sa pleci singura cu avionul nu îți e frica și eu nu aveam nici o grija. Nu are de ce sa ii fie frica e cel mai sigur mediu de transport în plus în 3 ore jumate e în Spania.
Bafta.

| ☆ Danny☆ a răspuns:

Eu...De la Bucuresti la Bruxelle.Este fascinant! La inceput este naspa cand isi i a zborul dar dupa aceea este super! Sau cand zbori deasupra muntilor sunt ca un fel de pante(nu stiu bine cum sa explic)Oricum mie mi a placut ffff mult.Si o poti convinge rugand o si zicandu i ca nu arece sa se intample si zii ca nu are ce sa regrete! Sau sa vb cu niste rude care au mai zburat cu avionul...Succes!

| Cristi_6252 explică:

crying vreau sa zbor cu avionul

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu, de mai multe ori. Mie personal nu-mi place de cand am avut niste turbulente la aterizare. Dar ma controlez fiindca stiu ca pana la urma este o metoda sigura de transport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Parerea mea ar fi sa i spui ca stai ca intr-o casa si sunt "servitori" care va servesc si cat ati baut un suc ati si ajuns in Spania.

| Alina_9354 a răspuns:

Marynadelyna cum ai mers tu cu avionu la 15 ani singura? Minorii nu au voie neinsotiri in avion, ori minti ca ai fost cu avionu, ori vrei sa pari viteaza si nu spui ca erai cu cineva! Avionul cred ca e cel mai silentios, mie imi e teama mai tare sa merg cu masina decat cu un avion! Poate doar la decolare si la aterizare simti cateodata turbulentele dar niciodata nu se intampla sa fie atat de rau!

| continutfragil a răspuns:

Poti sa îi spui mamei tale că dacă este scris să se întample ceva se întâmplă chiar dacă nu se urcă în avion... aşa că să nu îi fie teamă.

| veveritoiu a răspuns:

Buna dai calmogen pentru anti stres si metrocopramida ca sa nu iti vomite, spune-i ca moare mai mult pe pamant decat in aer