| Francisc_Sztoika_1960 a întrebat:

Am un ford fiesta motor 1300 37 kw imi ramana aprins semnul exclamari de la bord desi frana de mana este lasata am verificat intrerupatorul de la frana de mana si este okcand frana de mana este trasa becul lumineaza cu intensitate mai mare ir can o las jos becul lumineaza mai slab cateodata se stnge complet im mers la drum multumesc

3 răspunsuri:
| Magaforce32434 a răspuns:

Poate nu mai ai lichid de frana

| Gentlemans a răspuns:

Ori senzorul este defect, ori cablul este prea strans de la frana de mana.

| mihai69 a răspuns:

Ai un fel de scurt, fie la întrerupător, fie pe o altă cale, între circuitul acelui bec și masă.