| marioBARCELONA a întrebat:

As dori, va rog, lamuriri in ceea ce priveste logoul unei agentii de turism, altul decat denumirea S.R.L.-ului.Care este baza legala.
Mai exact, doresc sa infiintez o agentie de turism si doresc o alta denumire decat cea a S.R.L.-ului dar nu stiu ce pasi trebuiesc facuti.
Multumesc anticipat celui ce ma lumineaza.

Răspuns Câştigător
| asko a răspuns:

Firma care emite facturi, este inregistrata la reg. comertului, etc poate avea o denumire iar agentia, hotelul, punctul de lucru poate avea alta denumire
se practica si cunosc exemple concrete
daca sunt firma si agentia cu aceeasi denumire e mai usor pentru furnizori, clienti, etc sa te tina minte