| flaviusadrian a întrebat:

Aș vrea să știu dacă intr-o cameră de hotel dublă pentru 2 persoane, pot sta si 3 persoane? Este permis? Oricum noi nu vom sta prea mult pe la hotel ci mai mult prin oraș. Am putea spune că a treia persoana este o prietena de-a noastra si vine in vizita?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca tu inchiriezi O CAMERA cu 2 paturi, atunci in fiecare puteti dormi chiar cate 2. happy

Daca platesti dupa numar de persoane, atunci ei pot oferi si alte combinatii, in masura posibilitatilor si convenientei pentru voi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca platesti pentru 3persoane atunci se poate... in rest rezlizezi ca nu

| Alexssd12sfd a răspuns:

Depinde de hotel. Dar de obicei te lasă, o sa mai aduca un pat in cameră

| Mariana_Valentina_1992 a răspuns:

Dacă hotelul are clienți sau reguli fixe nu te va lăsa. Daca închiriez cam. cu pat dublu va da voie sa se cazeze 2 pers, pentru trei sunt unele cam.cu 3 paturi.Eu am închiriat cam pentru o pers. și nu mi-a dat voie cu copilul.În cea mai mare parte depinde de hotel