| Villan_Ek_1994 a întrebat:

Răspuns urgent. O prietena vine în vizită în orașul meu ea vrea sa ia o camera la hotel, eu zic ca nu are rost sa plătească o camera pentru doua persoane din moment ce eu nu voi sta cu ea doar 2 ore. Întrebare Dacă plătește o camera pentru o persoana și eu stau 1, 2 ore cu ea în cameră are dreptul să taxeze și șederea mea ori am dreptul sa stau Free dacă stau doar 2 ore?

Răspuns Câştigător
| alwayscared a răspuns:

Aici depinde de hotel, poti spune ca o vizitezi nu locuiesti acolo si asa nu te taxeaza. Daca spui ca vrei sa dormi acolo 2 ore te va taxa.
Cel mai bine e sa suni la hotel sa intrebi.
Folositi protectie, nebunilor big grin

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Depinde de hotel, in ce regim o cazeaza. Daca e in regim "single", va trebui sa stea singura in camera, insa nu cred ca ar fi o problema daca vei merge si tu vreo doua ore ca vizitator. Eu am fost in niste locuri fainute si am platit la single jumatate de pret, caci la single e mai ieftin. Daca insa ia in regim normal, sau "double" cum se mai zice, atunci poti sta tot timpul cu ea. E platit si pentru tine.