Întrebare recomandată | croissant a întrebat:

Ati fost la Roma? Merita? Ce as putea vizita?

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

Colosseum-ul, Vittorio Emanuele, Vaticanul, Capela Sixtina, Piazza del popolo, Panteonul. Restul le-am uitat.
Da, merita. E un oras foarte frumos. Acolo sus langa Venezia, Firenze, Pisa.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce sa nu merite?
Roma este un oras plin de istorie si cladiri medievale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Roma e un muzeu in aer liber la cata istorie e acolo pe metru patrat. Nu cred ca am vazut un oras cu mai mult atractii turistice decat Roma.

| Raven a răspuns:

Fontana di Trevi și treptele spaniole, Forumul Roman, Columna lui Traian, Bocca della verita