| anonim_4396 a întrebat:

Brașovul chiar merită atâta atenție? Voi ce credeți?

Sincer, Brașovul mai are de tras.
Sunt multe clădiri istorice care au fost lăsate în paragină, sper să se faca odată ceva în privința asta.
Și faptul că Biserica Neagră, cea mai importantă atracție a orașului, are în continuare curtea neamenajată(nisip și pietriș, zici că ești într-un sat) mi se pare inacceptabil.
De Cetățuie ce să mai zic, închisă publicului de un deceniu deja, într-o stare deplorabilă.
Brașovenii chiar nu dau doi bani pe moștenirea lor culturală?!
Fără supărare, dar Brașovul chiar nu merită să fie pe locul 2 în topul destinațiilor preferate de turiști.

Răspuns Câştigător
| ValentinMihai78 a răspuns:

Există un an electoral 2024, dacă nu greșesc. Iar, în 2020 dacă nu greșesc, la Brașov s-a ales un incompetent de la USR, copie a primarilor de la Timișoara, București, sectorul 1.
Deci, în primul rând, puneți la Brașov un om care are un plan de dezvoltare al orașului bine pus la punct, lăsați orgoliile politice deoparte și puneți un om competent, care este în stare să facă proiecte europene viabile.
Fiecare oraș este oglinda cetățenilor acelui oraș. Iar, dacă cetățenii sunt indiferenți, comercianții au profit datorită renumelui orașului și altceva nu îi interesează, cum vreți să arate orașul?
Iar, clădirile arată cum arată tot datorită faptului că nu există legi clare pentru proprietari să fie obligați să aibă grijă de proprietate!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ok.
Pe cine punem in loc?

| KovacsB a răspuns:

Din punctul tau de vedere.
Noroc ca nu conteaza.

| anonim_4396 explică (pentru KovacsB):

De ce ar conta? Sunt un om simplu, un om de rând ca și tine.
Nimeni nu-i ascultă pe oamenii de rând.