| anonim_4396 a întrebat:

Aveti idee daca mini-bar-ul din camera unu hotel de 4 stele in regim all-inclusive este gratis? Precizez ca am platit pe camera 417 euro / 5 nopti.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

All inclusive ul asta este interpretabil. La unele hoteluri se refera doar la mesele zilei, la altele si la facilitati, la altele si la minibar. Trimite si tu un mail sau intrebi la receptie

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu neapărat. Hotelurile Grifid de exemplu au produsele din minibar incluse; altele nu. Citește politica AI de la hotelul cumpărat!

| pietrean a răspuns:

Dupa cate stiu eu, bauturile puse in minibarul din camera hotelurilor, chiar si de 4 stele, cu ai sau uai, nu sunt gratis.
Unele hoteluri, chiar si de 3 stele(de exemplu in Albena), ofera la check-in, apa plata si un cos cu fructe in camera, sau la intrarea in hotel dupa ce se pun bratarile la receptie, te servesc cu un pahar de sampanie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hotelul este in Bulgaria, Nisipurile de Aur. Bulgarii lasa bauturile din mini-bar gratis?

| dadine a răspuns:

Cel mai bine intrebi la receptie, de cele mai multe ori doar ofertele de ultra-all inclusive sunt cu tot cu minibar, in rest mai bine daca vrei consumi si dupa aceea cumperi de la supermarket sa inlocuiestiwinking

| Ioan_Gheonea_1976 a răspuns:

Poti intreba la receptie.