| Alexxandra97 a întrebat:

1)Ce parere aveti despre Italia?
2)Ce locuri ati vizitat,(daca ati fost acolo)?
3)Unde va petreceti vara aceasta?

4 răspunsuri:
| preacopilapentruvarstaei a răspuns:

1)Italia e superba,curata,oriune te-ai plimba e frumos,verde,inflorit, nicio gunoaie sau mizerii, oamenii frumosi, sanatosi, manaca doar sanatos, cunosc o femeie din Italia la 96 de ani care merge pe bicicleta, oamneii nu sunt grasi! Strazile curate, oamneii iti vorbesc frumos..etc..nu exista cuvinte!
2)am stat in Bassano del Grapo,si am vizitat Venetia,iti recomand sa vezi orasul din inima,e superb acolo, mii de blocuri construite in apa, canale cu apa, poduri, acolo taxiuile sunt barcile, Trebuie sa vizitezi podul indragostitilor..este magnific!
vara aceasta am bacul si dupa aceea pleciar in ialia in vizita! iti recomand Venetia din suflet! fundita! te roog:*:*:*.a sa nu uit de carnavalele din Venetia, nu trebuie sa le ratezi

| Alexxandra97 explică (pentru preacopilapentruvarstaei):

Am trecut pe acolo cand aM VENIT ACASA! sI DA. ESTE UN ORAS SUPERB :X

| valentino52 a răspuns:

Am fost de 2 ori in Italia odata prin clasa a 11a cand am stat vreo 2 saptamani. 7 zile la Rimini, 2 in Venetia, 2 la Roma etc. Am vizitat si Florenta, Pisa si Milano. A 2a oara in primul an de facultate am avut escala la Roma 28 ore spre Ibiza si am apucat sa vizitez mai pe indelete. e frumos dar sunt prea multi "rromani" care ne-au stricat imaginea.

| Elly19 a răspuns:

1) Italia este superba... foarte multe locuri de vizitat ..persoanele diverse de romani.uni de treaba alti nu. Strazile sunt destul de curate oricum este o diferenta mare fata de Romania
2)Io locuiesc in Italia de aproape 3 ani cu familia mea pot sa spun ca am vizitat multe locuri superbe cu scoala si cu familia. Sa fiu sincera mi dor de Romania ii foarte diferita Italia fata de Romania ...In Italia ai noroc ca gasesti multi romani si iti faci repede prieteni. Unicul noc unde nu am fost este Sudul am auzit ca este superb si as vrea forte mult sa merg. daca ai vrea sa vi in Italia ti-as spune sa mergi direct in sud =D
3) In Romania insfarsit dupa 2 ani merg si eu acasa =D