| AndreDy a întrebat:

Ce parere aveti despre scoala din Italia?

3 răspunsuri:
| winchesters a răspuns:

Nu o parere prea buna. Acolo nu se invata prea bine. Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar acolo sunt cam inculti[cunosc multe persoane]

| AndreDy explică:

Buna
Eram sigura ca asta se va raspunde, si sunt sigura ca vor mai urma raspunsuri de genul asta.
,, Cunosc multe persoane,,
in Italie se face scoala foarte foarte bine.
Nu sunt deloc inculti doar putin incuiati.Nu am o parere prea buna despre italieni, dar totusi nu vreau sa zic chestii neadevarate depsre ei.
In Romania, un copil invata lectia pe de rost (stiu sigur din propria experienta)in Italia iti pun intrebari, te ajuta un pic daca nu stii sa raspunzi, etc.
Profesorii nu lovesc NICI O DATA copii, iar copilul ce cele mai mici note din clasa sta in fata langa profesoara ca sa il poata ajuta.
Nu am sa dau dreptate niciodata persoanelor care zic ca in Italia nu se face scoala, chiar daca stai un sud sau in est sau in nord se face aceiasi scoala.
Sa mai asteptam raspunsuri, eventual de la persoane care stiu din propria experienta big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Urasc scolile din strainatate