| MeimeiPinguinu a întrebat:

Buna all, am o intrebare.

Am primit prin e-mail un bilet de avion catre Londra cu firma Wizz Air(si l-am printat) iar eu din motive personale numai pot merge.As vrea sa stiu daca l-as putea vinde (are numele meu trecut pe el)

As vrea sa stiu si unde as putea sa apelez? Sa sun la aeroportul din orasul meu (Arad)?

Multumesc, dau fundita.

Răspuns Câştigător
| Lascu_Andreea_1985 a răspuns:

Buna,
In asemenea cazuri in nici un caz NU SE POATE ajunge la o intelegere. Ca nu face fiecare dupa cum vrea. Atunci cand biletul de avion e cumparat deja, nimeni altcineva nu poate calatori in afara de tine. Exista posibilitatea de a anula biletul, in schimbul unei taxe poti recupera o parte din bani. Si intotdeauna tine mine ca atunci cand ai intrebari/nelamuriri sa te adresezi companiei aeriene nu aeroportului, care nu are nici o legatura cu regulile de calatorie ale fiecarei companii. Uite aici poti gasi datele de contact Wizz Air, numar de telefon relatii clienti pe Romania http://wizzair.com/about_us/contact_us/?language=RO

7 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

NU poti sa il vinzi sigur, dar contacteaza aeroportul sin Arad si discuta cu ei si poate faceti o intelegere!

| CrissuCristina a răspuns:

Funda?

| MeimeiPinguinu explică (pentru Lascu_Andreea_1985):

Multumesc pentru raspuns Andreea, Mai ar fi ceva.Persoana din Londra mi-a cumparat biletul, deci se poate ca eu sa primesc bani pe biletul de avion?

| Lascu_Andreea_1985 a răspuns (pentru MeimeiPinguinu):

Buna, daca biletul este pe numele tau, tu poti face aceasta operatiune. Intra si site si citeste conditiile si costurile operatiunilor respective

| MeimeiPinguinu explică (pentru Lascu_Andreea_1985):

Multumesc frumos pentru raspunsuri.Ai primit fundita :*

| AlinaG a răspuns:

Cred ca poti sa schimbi numele pasagerului...deci ai putea sa il vinzi. Doar ca o sa platesti o mica taxa pentru schimarea benefiarului(numele pasagerului). Pentru ce data e bletul? Cat a costat?

| MeimeiPinguinu explică (pentru AlinaG):

Aham,multumesc happy