| NoOne18 a întrebat:

Buna, am niste vouchere de vacanta si sunt valabile pana in octombrie anul acesta.Am auzit niste zvonuri,ca cu pandemia aceasta, valabilitatea tichetelor de vacanta s-a marit, e adevarat si daca da pana cand? Vreau sa vad raspunsuri concrete, multumesc

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Si tata a primit si apoi a aflat ca s-a marit valabilitatea pana in mai. Dar a primit mail, sau l-au anuntat cei de la lucru, nu mai stiu cum a fost. Trimite un mail celor de la care sunt voucherele, sau cauta pe site-ul lor un numar de telefon si intreaba, nu te baza pe zvonuri.

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"niste zvonuri, ca cu pandemia aceasta..." nimic concret deocamdată. Dacă totuși ai unde să le "toci", fă-o!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pînă in octombrie mai este foarte putin, cine ti a dat acele vouchere el trebuie sa te informeze, sau daca le ai de la agentii de turism mergi la ei si intreaba i.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Angajatorul ar fi trebuit sa te anunte de asta, dar da, legea prevede ca voucherele primite in 2019 sunt valabile cel putin un an in plus, (posibil chiar pana in primavara 2021).
eu mai am cateva din 2019 si sunt valabile un an in plus.

| NoOne18 explică (pentru anonim_4396):

Pai pe voucherele mele scrie ca sunt valabile DIN septembrie 2019 PANA IN octombrie 2020, sa inteleg ca pot fi valabile pana in primavara lui 2021?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NoOne18):

Cel mai sigur intreaba angajatorul. eu am care erau teoretic valabile pana in mai 2020 si sunt sigur inca valabile.

| NoOne18 explică (pentru anonim_4396):

Ok mersi